Remis jak porażka, czyli mecz z Orlętami
Dodane przez Tomek dnia 07.06.2014 16:56

Kolejnym meczem Powiślaka w Końskowoli był pojedynek z Orlętami Łuków. Od początku spotkania to nasza drużyna prezentowała się korzystniej dłużej utrzymując się przy piłce stwarzając zagrożenie pod bramką gości. Już w 5. minucie piłkę w polu karnym dostał Łukasz Giza, ale piłka po jego mocnym strzale przeleciała nad poprzeczką. Kilka minut później Paweł Zabielski wpadł z piłką w pole karne, ale tym razem futbolówka odbiła się od słupka. Goście nie stwarzali zagrożenia pod bramką Powiślaka. Największe zagrożenie stworzyli w 25. minucie kiedy to zza pola karnego uderzał piłkarz Orląt, ale Michał Bicki skutecznie interweniował. W 37. minucie szybką kontrę przeprowadził Powiślak. Łukasz Giza dośrodkował z lewej strony boiska do Pawła Zabielskiego, który umieścił piłkę w siatce. Do przerwy gospodarze zasłużenie prowadzili, goście z Łukowa nie potrafili przeprowadzić wielu groźnych akcji.

Drugą cześć meczu zaczęła się podobnie jak pierwsza. Powiślak odważnie ruszył do ataku co przyniosło bramkę po dośrodkowaniu i strzale głową naszego zawodnika, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 52. minucie Paweł Zabielski uciekł obrońcom Orląt, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki. 4 minuty później w polu karnym faulowany był Sławomir Radzikowski, a sędzia odgwizdał "jedenastkę". Do piłki podszedł Łukasz Giza, ale fatalnie ją uderzył obok słupka. W 57. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paweł Zabielski strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 60. minucie w polu karnym gości piłkę przejął Łukasz Giza, który minął bramkarza, ale jego strzał z ostrego kąta trafił jedynie w boczną siatkę. W 62. minucie goście strzelili kontaktową bramkę, a po kolejnych dwóch dającą remis. Od tego momentu obraz gry zmienił się i to piłkarze Orląt poczuli szansę na odniesienie zwycięstwa. Stworzyli kilka groźnych akcji, ale na szczęście naszej drużyny nie udało im się strzelić kolejnej bramki. Powiślak starał się zagrozić rywalom głównie ze stałych fragmentów gry, ale w większości strzały były skierowane wprost w bramkarza Orląt. Ostatecznie nasza drużyna na na własne życzenie po indywidualnych błędach tylko zremisowała ze spadkowiczem z III ligi 2:2.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Arkadiusz Szczypa, Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek (59' Tomasz Guz), Kamil Kusyk - Paweł Zabielski, Paweł Wolszczak (74' Maciej Pięta), Sebastian Dziosa (81' Rafał Giziński), Artur Sułek, Sławomir Radzikowski (65' Bartosz Kleszczyński) - Łukasz Giza

7 czerwca 2014, 17:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Orlęta Łuków 2:2 (1:0)
Paweł Zabielski 37, 57 - Dawid Uziębło 62, Michał Osiak 64

Sędziował Karol Iwanowicz oraz Maciej Różyński, Rafał Wójcik (LZPN).

Bramka na 2:0
Zdjęcia z meczu