Podział punktów na święta
Dodane przez Tomek dnia 19.04.2014 10:45

W Wielką Sobotę Powiślak zagrał mecz w ramach 19. kolejki IV ligi na boisku w Rykach, a rywalem naszej drużyny był miejscowy Ruch. Mecz dobrze rozpoczął się dla naszej drużyny. W 6. minucie Powiślak wyprowadził szybką kontrę kilkoma bezpośrednimi podaniami, a Kamil Leszczyński przy próbie dośrodkowania skierował piłkę do bramki rywali lobując bramkarza z Ryk. Warto przy tym dodać, że podczas meczu wiał silny, boczy wiatr, który utrudniał rozgrywanie akcji. Goście prowadzili grę stwarzając sobie okazję bramkowe, ale brakowało dobrego wykończenia akcji. W jednej z nich z dystansu uderzał Paweł Zabielski, ale uderzenie było za lekkie i bramkarz bez trudu złapał piłkę. W 24. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego okazję do strzelenia bramki miał Adam Mróz, ale piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od poprzeczki. Kilka minut później podanie w pole karne dostał Bartłomiej Kleszczyński, który wślizgiem strzelał na bramkę. Niestety i tym razem piłka nie wpadła do siatki przelatując obok słupka. W 36. minucie padł gol wyrównujący. Ruch krótko rozegrał rzut rożny i piłkarz ryckiej drużyny strzałem przy słupku pokonał Łukasza Kuśmierza. W 41. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali stanął Łukasz Giza, ale nasz snajper uderzył niecelnie. Do przerwy remis po połowie, w której Powiślak miał przewagę, ale nie potrafił udokumentować drugą bramką. Gospodarze nie stworzyli groźnych okazji bramkowych, czasami mieli problem z wyjściem na połowę rywali.
W drugiej części gry sytuacja na boisku zmieniła się. W początkowych minutach to Ruch stwarzał sobie okazje, a drużyna Powiślaka wyglądała jakby jeszcze myślami była na przerwie. Z czasem gra otworzyła się, oba zespoły groźnie atakowały, ale nieskutecznie. W Powiślaku uderzenia na bramkę oddawali m.in. Paweł Zabielski i Artur Sułek, ale strzały były zbyt słabe by pokonać ryckiego bramkarza. W 79. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Kopeć, ale piłka po jego silnym strzale minęła bramkę. W innej akcji dwóch zawodników Powiślaka znalazło się przy piłce kilka metrów przed bramką, ale po złej komunikacji między piłkarzami nie zakończyła się ona dobrym strzałem. W 80. minucie po uderzeniu głową piłki przez Kamila Leszczyńskiego ta minęła słupek bramki. Mecz zakończył się remisem Ruchu Ryki z Powiślakiem 1:1.

Skład Powiślaka
Łukasz Kuśmierz - Kamil Kusyk (67' Paweł Wolszczak), Adam Mróz, Sebastian Cieniuszek, Kamil Leszczyński - Paweł Zabielski, Rafał Banaszek, Arkadiusz Szczypa (51' Sławomir Radzikowski), Bartosz Kleszczyński (67' Damian Kopeć), Artur Sułek (70' Sebastian Dziosa) - Łukasz Giza

19 kwietnia 2014, 11:00 - Ryki
Ruch Ryki - Powiślak Końskowola 1:1 (1:1)
Jarosław Grykałowski 36 - Kamil Leszczyński 6

Żółta kartka: Cieniuszek

Sędziował Łukasz Woliński oraz Mirosław Sachajko, Artur Piórkowski (LZPN).

Bramka na 1:1
Zdjęcia z meczu