Inauguracja w Końskowoli udana, Żmudź pokonana!
Dodane przez Tomek dnia 15.08.2013 17:17

Po wyjazdowym meczu z Janowianką przyszedł czas na pierwsze spotkanie w tym sezonie Powiślaka w Końskowoli. Ligowa potyczka dobrze rozpoczęła się dla gospodarzy. W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Tomasz Guz. Po bramce obie drużyny grały zachowawczo, żadna ze stron nie osiągnęła przewagi. W 34. minucie Łukasz Giza podał piłkę Sławomirowi Radzikowskiemu, a ten w sytuacji sam na sam nie mógł zakończyć akcji inaczej jak nie bramką. 4 minuty później Giza sam wpisał się na listę strzelców. Po otrzymaniu piłki z głębi boiska, bez przyjęcia uderzył futbolówkę obok wysuniętego bramkarza gości. Powiślak swobodniej rozgrywał piłkę, ale do końca pierwszej połowy więcej bramek nie oglądaliśmy.
W drugiej połowie nasza drużyna przejęła inicjatywę w meczu, ale tylko do 58. minuty. Wtedy to indywidualną akcją popisał się zawodnik Victorii, który wykorzystując błędy obrony Powiślaka wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Goście poczuli, że mogą w tym meczu osiągnąć jeszcze lepszy wynik i zaczęli odważniej atakować. Nie oddawali jednak groźnych strzałów, przy których Łukasz Kuśmierz musiał interweniować. Z czasem to Powiślak stwarzał więcej groźnych okazji strzeleckich, ale brakowało dobrego wykończenia akcji przy kilku strzałach Łukasza Gizy. Ostatecznie Powiślak zasłużenie pokonał Victorię Żmudź 3:1 zdobywając kolejne trzy punkty.