Walenie głową w mur, czyli remis z Pogonią
Dodane przez Tomek dnia 28.04.2013 17:02
W trzecim wiosennym spotkaniu Powiślak grał w Końskowoli z Pogonią 07 Perłą Rokitno. Mecz od początku był szarpany przez obie drużyny, które nie potrafiły rozegrać składnych akcji. Piłka najczęściej była źle podawana lub odskakiwała od nóg zawodników uniemożliwiając płynną grę. Powiślak jak na faworyta meczu przystało był bardziej aktywny ale nie skutkowało to strzeleniem bramki. Momentami drużyna gości rozpaczliwie broniła się we własnym polu bramkowym. Upragniona bramka podała po 30 minutach gry. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę przejął na wprost bramki niepilnowany Adrian Gawidziel i technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali, który przy tej bramce nie miał najmniejszych szans. Do przerwy Powiślak dowiózł jednobramkowe prowadzenie.
Początek drugiej połowy był podobnie jak na początku szarpany, ale szybciej inicjatywę przejął zespół Powiślaka. W 59. minucie po strzale z lewej strony boiska po długim słupku goście doprowadzili do wyrównania. Powiślak ruszył do ataków, ale brakowało wykończenia akcji. Dobrą okazję do strzelenia bramki miał Sławomir Radzikowski, ale w sytuacji sam na sam fatalnie spudłował. Skuteczność stała na bardzo niskim poziomie, gdyż kilkukrotnie piłka mijała bramkę Pogoni w bliskiej odległości. Przyjezdni nastawili się na kontrataki, ale nie dochodzili do okazji strzeleckich. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym, chodź z przebiegu spotkania nie jest to wynik sprawiedliwy.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Maciej Pięta, Kamil Kusyk, Tomasz Guz, Kamil Leszczyński (63' Sebastian Dziosa) - Artur Sułek, Adrian Gawidziel, Rafał Banaszek, Damian Kopeć (63' Paweł Wolszczak) - Arkadiusz Wróbel (73' Przemysław Puszka), Sławomir Radzikowski (79' Damian Wiśniosz)

28 kwietnia 2013, 15:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Pogoń 07 Perła Lubartów 1:1 (1:0)
Adrian Gawidziel 30 - Michał Serwin 59

Sędziował Maciej Różyński oraz Łukasz Grzegorczyk, Krystian Korzan


Zdjęcia z meczu