Pierwszy dzień Pucharu Starosty
Dodane przez kondi dnia 21.01.2008 21:35
Dziś rozegrano pierwsze mecze Pucharu starosty. Na bocznym boisku Wisły Puławy, przy sztucznym świetle i padającym deszczu padły następujace wyniki:

Wisła II Puławy - Garbarnia Kurów 1:1
Serokomla Janowiec - Żyrzyniak Żyrzyn 1:5
Wisła II Puławy - Żyrzyniak Żyrzyn 2:2

W meczu Serokomla - Żyrzyniak, w drużynie z Janowca grało tylko 7 zawodników tej drużyny. Aby jednak mecz się odbył wg zasad fair play, i w obu drużynach było po jedenastu graczy, czterech zawodników Żyrzyniaka zagrało przeciwko swojej drużynie, w tym trener Mariusz Kustra.

W ostatnim meczu tego dnia, do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Końcowe minuty pierwszej i cała drugą część gry, gracze Żyrzyniaka rozgrywali w dziesięcioosobowym składzie. Czerwoną kartką został ukarany stoper Żyrzyniaka - Paweł Milczek. Po zmianie stron szybko prowadzenie objęła Wisła II. Chwilę później było już 2:0. Wtedy na boisku pojawił się trener drużyny Żyrzyna, który w kilkunastu ostatnich minutach drugiej połowy strzelił dwie bramki (drugą bramkę w ostatnich sekundach) i mecz zakończył się remisem 2:2. Po stracie drugiej bramki przez Wisłę II Puławy, czerwoną kartką został ukarany jej gracz - Michał Chwiszczuk.