Żyrzyniak gromi
Dodane przez Tomek dnia 22.04.2010 19:43
W swoim pierwszym meczu na własnym stadionie w rundzie wiosennej, Powiślak podejmował drużynę Żyrzyniaka Żyrzyn. Po długiej przerwie spowodowaną kontuzją do gry wrócił Marcin Rożek. Mecz rozpoczął się od ataków gości. Już w 9 minucie dopięli swego i zdobyli bramkę. Niestety, w naszej grze pasował spory chaos i z trudem przychodziło konstruować akcje w ofensywie. Skuteczny był za to Żyrzyniak, który po 23 minutach gry prowadził już 2:0. Po raz kolejny naszym obrońcom urwał się najlepszy strzelec gości i pokonał bezradnego Michała Bickiego. Przed przerwą jeszcze raz został on pokonany i po 45 minutach Powiślak przegrywał aż 0:3.
Gra naszej drużyny nie poprawiła się w drugiej odsłonie meczu. Brakowało strzałów, akcje kończyły się jeszcze przed polem karnym graczy z Żyrzyna. Równie dobrze jak w pierwszej połowie radzili sobie goście, którzy podwyższyli wynik na 4:0. Ich dorobek mógł być jeszcze większy ale nie wykorzystali kilku dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. Powiślak zagrażał jedynie po stałych fragmentach gry, mało akcji kończyło się strzałem. Najlepszą okazję do zdobycia bramki honorowej miał Łukasz Mączka ale jego strzał z 5 metrów był bardzo niecelny. Kolejnym rywalem będzie również na własnym stadionie Stal II. Czy będzie poprawa gry? Przekonamy się już w niedzielę.