Wygrana z Wilkami
Dodane przez Tomek dnia 04.10.2009 17:37
Kolejny mecz w A klasie Powiślak rozegrał z Wilkami Wilków. Od początku była to kopanina w środku pola, ani jedna ani druga ekipa nie stwarzała sobie bardzo groźnych sytuacji podbramkowych. naszej drużynie brakowało dokładności w podaniach, w ataku brak było pomysłów jak zakończyć akcję. Na szczęście udało się dotrwać do 30 minuty. Wtedy to lewoskrzydłowy Sebastian Strojek był faulowany w polu karnym a jedenastkę strzałem w okienko wykończył Michał Białek. Drużyna z Końskowoli nieco się rozluźniła bo w tym meczu o bramkę nie było łatwo. Wynik nie zmienił się do przerwy i z minimalnym prowadzeniem mogliśmy zejść do szatni.
Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się. Obie drużyny próbowały atakować ale niezbyt wiele z tych starań wychodziło. Dużym mankamentem gry naszej drużyny było zachowanie za około trzydziestym metrze przed bramką Wilków. Najłatwiejszym sposobem na strzelenie bramki było dobre wykonanie stałego fragmentu gry pod bramką rywala ale i to nie wychodziło obu drużynom, raz Powiślaka po rzucie wolnym uratowała poprzeczka. Znakomitą okazję do podwyższenia rezultatu miał bohater poprzedniego spotkania Marcin Radomski ale po strzale głową z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. W samej końcówce spotkania drużyna z Wilkowa mogła zdobyć bramkę na wagę jednego punktu. Po rzucie pośrednim w polu karnym piłka trafiła jednak w mur. Ostatnia akcja meczu to druga bramka Powiślaka. Po dokładnym podaniu do Michała Białka i sprincie zawodnika nie zmarnował on sytuacji sam na sam i strzelił swoją drugą bramkę w meczu.

Skład Powiślaka:
Wojciech Pięta - Kamil Kłyś, Tomasz Chabora, Ryszard Mączka, Przemysław Duda - Sebastian Strojek ( 59' Kamil Nastaj), Marcin Radomski, Jakub Bociański ( 86' Szymon Żuk), Rafał Duda - Piotr Góralski, Michał Białek

Powiślak Końskowola - Wilki Wilków 2:0 (1:0)
Bramki: 30' M.Białek (k), 90' M.Białek

Sędziował Robert Podlecki oraz Krzysztof Wierzbowicz

Bramka na 1:0
Zdjęcia z meczu