Różnica klas
Dodane przez Patryk20 dnia 09.10.2019 00:05

Od początku meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski to Motor Lublin dłużej utrzymywał się przy piłce atakując na naszą bramkę. Już w 14' po stracie Macieja Pięty drużyna gości wyprowadziła kontratak, po którym Grzegorz Bonin zdobył gola uderzając w krótki róg. Zespół Mirosława Hajdo nie zatrzymywał się. Niespełna dziesięć minut później po błędzie w kryciu Sebastiana Pydy swoją drugą bramkę zdobył Bonin. Przed przerwą, w 39' popularny "Bonio" skompletował hattricka raz jeszcze wpisując się na listę strzelców. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przeciwnicy umiejętnie przechodzili z defensywy do ofensywy. W 57' Tomasz Brzyski uderzył z dystansu i po niepewnej interwencji naszego bramkarza futbolówka wpadła do siatki. Piąty gol Motoru padł w 70' kiedy to 16-letni Arkadiusz Bednarczyk oddał strzał, który po koźle znalazł się w bramce. Nie można odmówić walki naszym zawodnikom, którzy próbowali pokazać pełnię swoich sił, jednak zespół z Lublina udowodnił swoją wyższość i pozycję w czubie tabeli III ligi. Powiślak uległ na boisku w Końskowoli 0:5.

W półfinale rywalem Motoru Lublin będzie Wisła Puławy.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Sebastian Pyda (46' Mateusz Antoniak), Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski, Jan Wankiewicz (58' Mateusz Murat), Iwan Litwiniuk (39' Wojciech Łazeba) - Damian Koprucha (37' Jakub Pryliński), Mateusz Kamola (70' Sławomir Radzikowski), Marcin Gil (70' Przemysław Sobolewski).

8 października 2019, 15:15 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Motor Lublin 0:5 (0:3)
Bramki: Grzegorz Bonin 14′, 23′, 39′, Tomasz Brzyski 57′, Arkadiusz Bednarczyk 70′

Żółta kartka dla Powiślaka: Kamil Piotrowski

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin)