Powrót z Międzyrzecza na tarczy
Dodane przez Patryk dnia 18.08.2019 19:46

Pierwsze dwadzieścia minut meczu Powiślaka z Huraganem Międzyrzec Podlaski należały zdecydowanie do zespołu Łukasza Gizy. Nasi zawodnicy wymieniali wiele podań znacznie przeważając. W dalszej części spotkania mogliśmy ujrzeć próby zdobycia bramek przez obie drużyny. Nic nie wskazywało na to, co zdarzyło się później. W drugiej połowie inicjatywę po dobrych kontratakach przejął Huragan. W 58' po lekkim zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę do siatki skierował Adam Wiraszka. Cztery minuty później groźny strzał przeciwników obronił Jakub Zolech. W 70' piłkarz z Międzyrzecza Podlaskiego wyszedł jeden na jeden z naszym bramkarzem, po czym wygrał pojedynek. Gospodarze złapali wiatr w żagle i ambitnie dążyli do strzelenia trzeciego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Kamil Piotrowski stracił piłkę na połowie rywali. Sytuację próbował uratować Zolech wychodząc daleko z bramki, jednak szybszy był napastnik miejscowych, który wyprzedził "Józka" i pobiegł na pustą bramkę. Przed utratą gola uratował nas Mateusz Łakomy, który zdążył wrócić i wybić futbolówkę z linii bramkowej. Jak mówi przysłowie "co się odwlecze, to nie uciecze". W 93' strzał Huraganu obronił Zolech. Następnie po raz kolejny interweniował przy dobitce, lecz rywale uderzyli po raz trzeci. Mateusz Antoniak próbował jeszcze zapobiec nieubłaganemu, jednak piłka zatrzepotała w siatce. Ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Huraganowi Międzyrzec Podlaski 3:0.