Łęczna zdobyta
Dodane przez Patryk dnia 07.04.2019 16:13

W 19. kolejce IV ligi nasza drużyna zmierzyła się z rezerwami 2-ligowego Górnika Łęczna. Powiślak dobrze wszedł w mecz. W 13' po ładnym prostopadłym podaniu Damiana Kopruchy bramkę zdobył Maciej Pięta. Idealną okazję do podwyższenia prowadzenia miał pod koniec pierwszej połowy Patryk Grzegorczyk, jednak jego strzał z główki trafił w poprzeczkę. W drugiej części spotkania to zespół Łukasza Gizy przeważał. Z wszelkimi akcjami rywali dobrze radziła sobie nasza defensywa. W 75' Marcin Gil dośrodkował do Damiana Kopruchy, a ten nie pomylił się i umieścił piłkę w siatce. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Powiślak zwyciężył z Górnikiem II Łęczna 0:2.

"Potrzebowaliśmy takiego meczu po dwóch poniesionych porażkach. Najważniejszy w tym spotkaniu nie był styl, ale wygrana, aby drużyna uwierzyła w siebie. Natomiast wypada się cieszyć, bo ten styl był naprawdę niezły. Zagraliśmy konsekwentnie w defensywie, nie pozwalając na wiele przeciwnikowi. W końcu wyglądaliśmy jak zespół, także mamy powody do radości." - skomentował trener Giza.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Sebastian Pyda, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak, Robert Kazubski - Adrian Dudkowski, Mateusz Murat (77 Valeriy Nickitchuk), Oskar Leszczyński (70 Wiktor Bogusz) - Maciej Pięta, Damian Koprucha (90 Michał Łukaszuk), Marcin Gil (90 Mateusz Kamola).

7 kwietnia 2019, 11:00 - Łęczna
Górnik II Łęczna - Powiślak Końskowola 0:2 (0:1)
Bramki: Maciej Pięta 13, Damian Koprucha 75

Żółte kartki: -

Sędziował: Arkadiusz Nestorwicz (Biała Podlaska)

Zdjęcia z meczu
Instagram