Replay z jesieni
Dodane przez Patryk dnia 05.05.2018 18:42

Do momentu utraty bramki to Powiślak był w posiadaniu piłki i miał kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki np. strzał Artura Sułka w 27 minucie, który obronił bramkarz gości. W 36 minucie po składnej akcji bramkę zdobył Kryształ. Od tego momentu nasza drużyna nieco się zagubiła, dlatego w przerwie zostały zrobione dwie zmiany. W drugiej odsłonie Powiślak próbował odmienić losy spotkania jednak zespół z Werbkowic umiejętnie się bronił. W 79 minucie arbiter ukarał Rafała Gizińskiego drugą żółtą kartką - w konsekwencji czerwoną i od tego momentu nasza drużyna grała w osłabieniu. Minutę później akcję sam na sam wybronił Maksymilian Żuber dając jeszcze szansę na remis. Warto jeszcze wspomnieć, że większość uzyskanych w tym meczu żółtych kartek było konsekwencją festiwalu błędów arbitra, po których zawodnicy nie zgadzali się z jego decyzjami. Spotkanie zakończyło się porażką Powiślaka 0:1.

"Całą pierwszą część spotkania byliśmy w posiadaniu piłki. Próbowaliśmy stwarzać dogodne sytuacje, mieliśmy dwie stuprocentowe okazje, które mogliśmy wykorzystać, ale niestety nie udało nam się umieścić piłki w siatce. Trzeba przyznać, że goście zdobyli bramkę po ładnej akcji. To był bodajże ich pierwszy strzał na bramkę. Tak już ostatnio bywa, że my gramy w piłkę, a inni strzelają. Można zatem stwierdzić, iż tradycji stało się zadość." ~ Łukasz Giza.