Do przerwy 1:0
Dodane przez Tomek dnia 01.04.2017 16:02

W drugim meczu rundy wiosennej rozgrywanym w Końskowoli, Powiślak podejmował rezerwy Górnika Łęczna. Nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie w 21. minucie spotkania. Damian Kopeć dośrodkowywał w pole karne, a piłka odbiła się od obrońcy Górnika i obok zdezorientowanego bramkarza gości wpadła do siatki. Powiślak mógł podwyższyć prowadzenie, ale górą w sytuacji sam na sam z Maciejem Piętą był bramkarz gości. Oprócz tego po strzale z rzutu wolnego Rafała Gizińskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:0.
W drugiej połowie do głosu doszli goście, którzy w 56. minucie wykonywali rzut rożny. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej znalazł się jeden z zawodników Górnika i zdobył wyrównującą bramkę. W końcówce spotkania w sytuacji sam na sam z Maksymilianem Żuberem znalazł się piłkarz z Łęcznej, a nasz bramkarz przy próbie interwencji sprokurował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Kamil Poźniak i górnicy na 4 minuty przed końcem wyszli na prowadzenie. W ostatnich minutach Powiślak ruszył do odrabiania strat, ale pomimo dogodnych sytuacji nie udało się doprowadzić do wyrównania. Po emocjonującym meczu Powiślak przegrał z Górnikiem II Łęczna 1:2.

Skład Powiślaka
Maksymilian Żuber - Maciej Pięta, Patyk Grzegorczyk, Rafał Banaszek, Kamil Przychodzień, Sebastian Gołębiowski (75' Jakub Wankiewicz), Artur Sułek, Dominik Giziński (78' Karol Niećko), Rafał Giziński, Mateusz Kamola, Damian Kopeć

1 kwietnia 2017, 14:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Górnik II Łęczna 1:2 (1:0)
Przemysław Ponurek 21 (s) - Adam Dźwigała 56, Kamil Poźniak 86 (k)

Żółta kartka: Żuber

Sędziował Mikołaj Kostrzewa (Lublin)

Zdjęcia z meczu
Relacja z meczu