Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Żak F2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl

Powrót z Bychawy na tarczy
Liga

W sobotę 8 maja Powiślak Końskowola zmierzył się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Pierwsza połowa była wyrównana. Na początku oba zespoły oddawały strzały, które były albo niecelne, albo radzili sobie z nimi bramkarze. Od 15' gra przeniosła się do środka pola i toczyła się tam przez kolejne piętnaście minut. W 35' Sebastian Wrzesiński popisał się świetnym dryblingiem, a następnie podał do Jakuba Prylińskiego, który uderzył na bramkę, a jego strzał obronił golkiper gospodarzy. Minutę później po naszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się spore zamieszanie w polu karnym rywali, w którym najlepiej odnalazł się Marcin Gil i umieścił piłkę w siatce. Niestety dla nas, tuż przed przerwą, po błędzie w naszej defensywie straciliśmy bramkę, zatem pierwsze czterdzieści pięć minut kończyliśmy wynikiem 1:1.

W zamiarze druga połowa miała należeć do Powiślaka, jednakże rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Już w 51' lukę w naszej defensywie wykorzystał Granit i bezproblemowo Sebastian Sprawka wpisał się po raz drugi na listę strzelców. Dwie minuty później mogliśmy wyrównać, lecz strzał Jakuba Prylińskiego obronił bramkarz, a następnie niecelnie dobijał Damian Bernat. Szukaliśmy drugiej bramki, jednak na nic zdały się nasze trudy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry po raz kolejny zawiodła nasza defensywa i raz jeszcze byliśmy zmuszeni "wyciągać piłkę z wora". Ostatecznie ulegliśmy Granitowi Bychawa 1:3.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski - Jakub Nowak (67' Kamil Lisiewicz), Wiktor Łuczkowski, Rafał Banaszek, Jakub Olszewski (46' Dominik Ptaszyński) - Artur Sułek, Adrian Dudkowski (77' Patryk Kędra), Sebastian Wrzesiński, Damian Bernat (87' Martin Goralski) - Marcin Gil (46' Krystian Kobus), Jakub Pryliński.

8 maja 2021, 17:00 - Bychawa, ul. Sportowa 8
Granit Bychawa - Powiślak Końskowola 3:1 (1:1)
Bramki: Sebastian Sprawka 43', 51', Klim Morenkov 90+3' - Marcin Gil 36'

Żółte kartki dla Powiślaka: Sebastian Wrzesiński, Robert Chmura (trener)

Sędziował: Piotr Dziubak (Lublin)

Bramka Powiślaka
Post na Instagramie

Zapowiedź 16. kolejki Keeza klasy B, grupy 2
Rezerwy

W 16. kolejce Keeza klasy B Powiślak II Końskowola zmierzy się w meczu derbowym z rezerwami Garbarni Kurów. Nasi rywale zajmują aktualnie siódme miejsce w tabeli z dorobkiem szesnastu punktów. Ich bilans to pięć zwycięstw, jeden remis i osiem porażek. Dla przypomnienia, w jesiennym ligowym starciu nasi zawodnicy pokonali przeciwników 4:1. Na najbliższy pojedynek podopieczni Patryka Kędry również są zwarci i gotowi, zatem możemy się spodziewać nie lada emocji.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 9 maja o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy Warszawskiej 16 w Kurowie. W trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na profilu rezerw na Facebook'u.

Zgodnie z obowiązującymi restrykcjami mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Pary 16. kolejki

Niedziela, 09.05
Gigant Przytoczno - SKS Leokadiów (godz. 15:00)
Cisy Nałęczów - GKS Abramów (godz. 15:00)
Legion Tomaszowice - Orlęta Nowodwór (godz. 15:30)
Czarni Orlęta Dęblin - Zawisza Garbów (godz. 16:00)
Garbarnia II Kurów - Powiślak II Końskowola (godz. 11:00)
Piekiełko Przykwa - Stacja Nałęczów (godz. 16:00)

Powiślak II na Facebook'u

Zapowiedź 5. kolejki Hummel IV ligi, grupy mistrzowskiej
Liga

W 5. kolejce Hummel IV ligi, grupy mistrzowskiej Powiślak Końskowola wyjedzie do Bychawy by zmierzyć się z miejscowym Granitem. Nasi rywale w dotychczasowych meczach w rundzie finałowej odnieśli dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. W zeszłym tygodniu dosyć niespodziewanie ulegli drużynie POM-u Iskra Piotrowice 1:2. Zdobycz punktowa przeciwników jest identyczna względem tej, którą na swoim koncie zgromadzili podopieczni Roberta Chmury. Oznacza to, że czeka nas pełne emocji spotkanie.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sportowej 8 w Bychawie. W trakcie spotkania będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Pary 5. kolejki

Sobota, 08.05
Świdniczanka Świdnik - Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 11:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Włodawianka Włodawa (godz. 16:00)
Victoria Żmudź - Lutnia Piszczac (godz. 12:00)
Granit Bychawa - Powiślak Końskowola (godz. 17:00)
Huczwa Tyszowce - POM Iskra Piotrowice (godz. 15:00)
Kryształ Werbkowice - Lublinianka Lublin (godz. 16:00)

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie

Dublet Rafała Kabasy i świetna bramka Marcina Rożka dały 3 pkt
Rezerwy

W poniedziałek 3 maja Powiślak II Końskowola podejmował na własnym stadionie zespół Piekiełka Przykwa. Od początku meczu to podopieczni Patryka Kędry prowadzili grę. W 21' ze strzałem Marcina Rożka poradzili sobie obrońcy gości, jednak minutę później ten sam zawodnik popisał się znakomitą bramką, mianowicie wkrętką bezpośrednio z rzutu rożnego. Wyjście na prowadzenie dało nam jeszcze większy "wiatr w żagle". W kolejnych minutach swoich sił próbowali Albert Bielawski czy Mateusz Murat, lecz nie zdołali pokonać golkipera przyjezdnych. Do przerwy widniał wynik 1:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron w dalszym ciągu przeważaliśmy. W 54' Łukasz Stępień z dobrej pozycji zagrał do Rafała Kabasy, który bez problemu pokonał bramkarza Piekiełka. Po tej bramce gra nieco się uspokoiła i toczyła się w środku pola. Po naszych zawodnikach było widać małe rozluźnienie czego skutkiem była utrata gola. W 80' niepewnie do piłki wyszedł Cezary Gogacz, co wykorzystał napastnik z Przykwy strzelając bramkę kontaktową. W tym momencie obudziliśmy się i już siedem minut później Rafał Kabasa po błędzie bramkarza podwyższył prowadzenie. Ostatecznie rezerwy Powiślaka pokonały Piekiełko Przykwa 3:1.

Skład Powiślaka II
Cezary Gogacz - Przemysław Czarnobil, Patryk Kędra, Patryk Kopiński (40' Hubert Wójcik), Jakub Osiak - Łukasz Stępień (61' Sebastian Tusiński), Damian Rułka, Mateusz Murat, Albert Bielawski (59' Piotr Wójcik) - Marcin Rożek (72' Maciej Nowacki), Rafał Kabasa.

3 maja 2021, 15:00 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola - Piekiełko Przykwa 3:1 (1:0)
Bramki: Marcin Rożek 22', Rafał Kabasa 54', 87' - Hubert Majek 80'

Żółte kartki dla Powiślaka: -
Czerwone kartki dla Piekiełka: Mateusz Celej 86' (za wulgarne podważanie decyzji sędziego), Wojciech Zieliński 90+3' (za wulgarne podważanie decyzji sędziego), Rafał Krzeski (za groźby w stosunku do sędziego, po meczu)

Sędziował: Marcin Gawlik (Lublin)

Radość po meczu
Bramki Powiślaka

Zapowiedź 15. kolejki Keeza klasy B, grupy 2
Rezerwy

Na koniec majówki podopieczni Patryka Kędry podejmą na własnym stadionie Piekiełko Przykwa. Nasi przeciwnicy zajmują 10. miejsce w tabeli klasy B z dorobkiem dziesięciu punktów. Ich bilans to trzy zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek. W meczu rozgrywanym na jesieni Powiślak II pokonał rywali 5:3. Podobny, hokejowy wynik padł również w lutowym sparingu, kiedy to wygraliśmy 7:5. Czy i tym razem będziemy cieszyć się ze zwycięstwa?

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 3 maja o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Żyrzyńskiej 21 w Końskowoli. W trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na profilu rezerw na Facebook'u.