Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl

Raport z meczów grup młodzieżowych - część 8
Drużyny juniorskie

W sobotę 16 października trampkarze młodsi Powiślaka Końskowola grali na wyjeździe z Lublinianką Lublin. Mecz rozpoczął się od ataków żółto-niebieskich, którzy oddawali strzały, jednak golkiper miejscowych stał na posterunku. Gospodarze zaś wyprowadzili cztery kontry, po których dwa razy pokonali naszego bramkarza. W drugiej połowie widzieliśmy już dominację rywali, którzy narzucili swój styl gry, a podopieczni Marcina Rożka ograniczyli się tylko do gry w obronie. Ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Lubliniance Lublin 0:4.

W miniony weekend zarówno juniorzy, orlicy, jak i żacy mieli przerwę od ligowych zmagań.

Wyniki meczów 16.10.2021 r.

Trampkarz młodszy | 8. kolejka
Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola 4:0

Powiślak na Facebook'u

Nieudany rewanż w Międzyrzecu Podlaskim
Liga

W sobotę 16 października Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Na początku spotkania gra toczyła się głównie do "szesnastek". Nie widzieliśmy zbyt wielu strzałów. W 26' rywale wykonywali rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu trafiła idealnie na nogę Bartłomieja Goździołko, który urwał się naszemu obrońcy i strzałem z woleja zdobył bramkę. Po straconym golu podopieczni Radosława Muszyńskiego ruszyli do ataku. W 36' składną akcję żółto-niebieskich zakończył strzałem Damian Bernat, który obronił golkiper gospodarzy. Następnie uderzał Sebastian Wrzesiński, jednak i tym razem górą wyszedł bramkarz Huraganu. Do końca pierwszej połowy nic się już nie zmieniło, zatem widniał wynik 0:1 dla rywali.

Po przerwie agresywnie ruszył Powiślak, lecz i przeciwnicy mieli swoje okazje. W 52' dobry strzał Wiktora Łuczkowskiego obronił bramkarz, a w 60' minimalnie niecelny strzał oddali gospodarze. W 67' Kamil Przychodzień rzucił z autu do Jakuba Prylińskiego, który wyszedł na dobrą pozycję i umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach próbowaliśmy wyjść na prowadzenie. Dwukrotnie bliski szczęścia był Cezary Zdunek, a swoje szanse mieli również Marcin Gil i Damian Bernat, jednak nic z nich nie wynikło. Nasze zmarnowane okazje wykorzystali przeciwnicy. W 78' powstały duże luki w naszej defensywie. Jeden z zawodników z Międzyrzeca Podlaskiego zagrał wzdłuż pola karnego do Mariusza Chmielewskiego, a on pewnie zdobył bramkę dla swojego zespołu. Do końca meczu pozostało jeszcze trochę czasu, zatem nasza drużyna starała się wyrównać. Bliscy tego czynu byli Jakub Pryliński i Wiktor Łuczkowski, lecz lepiej poradził sobie golkiper rywali. W ostatecznym rozrachunku Powiślak Końskowola uległ Huraganowi Międzyrzec Podlaski 1:2.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski - Maciej Misiurek (87' Jakub Nowak), Wiktor Łuczkowski, Krystian Gontarz, Kamil Przychodzień (81' Dariusz Drzazga) - Sebastian Wrzesiński, Paweł Kośka (58' Jakub Kawalec), Cezary Zdunek - Damian Bernat, Marcin Gil (81' Jakub Olszewski) - Jakub Pryliński.

16 października 2021, 15:30 - Międzyrzec Podlaski | ul. Pszenna 3
Huragan Międzyrzec Podlaski - Powiślak Końskowola 2:1 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Goździołko 26', Mariusz Chmielewski 78' - Jakub Pryliński 67'

Żółte kartki dla Powiślaka: Cezary Zdunek, Paweł Kośka, Maciej Misiurek, Dariusz Drzazga, Sebastian Wrzesiński

Sędziował: Mateusz Kwiatek (Chełm)

Bramki z meczu
Post na Instagramie

Mecz walki zakończony bezbramkowym remisem
Rezerwy

W 8. kolejce Keeza klasy B Powiślak II Końskowola mierzył się na wyjeździe z Czarnymi Dęblin. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i zacięty. Dużo działo się w środku pola, a gdy gra przenosiła się pod pola karne, defensorzy obu drużyn zażegnywali niebezpieczeństwo. W pierwszej połowie dwie najgroźniejsze sytuacje mieli rywale. W 32' piłka po strzale miejscowych trafiła w słupek, natomiast w 45' do interwencji zmuszony był Michał Bicki. Do przerwy widniał wynik 0:0.

W drugich czterdziestu pięciu minutach oba zespoły dążyły do zainkasowania kompletu punktów. Coraz częściej dochodziło do strzałów, jednak zarówno z jednej, jak i drugiej strony brakowało dokładności. Całe spotkanie zdecydowanie można określić meczem walki. W ostatecznym rozrachunku Powiślak II Końskowola zremisował z Czarnymi Dęblin 0:0.

Skład Powiślaka II
Michał Bicki - Jakub Nowak (46' Jan Reniuszek), Hubert Wójcik, Patryk Kędra (46' Maciej Nowacki), Kamil Lisiewicz - Albert Bielawski, Damian Rułka, Jakub Kozak, Patryk Kopiński, Dariusz Drzazga (30' Piotr Wójcik) - Łukasz Stępień (78' Patryk Kozak).

16 października 2021, 11:00 - Dęblin | ul. 15 Pułku Piechoty Wilków
Czarni 1947 Dęblin - Powiślak II Końskowola 0:0 (0:0)
Bramki: -

Żółta kartka dla Powiślaka: Patryk Kopiński

Sędziował: Paweł Komorek (Lublin)

Zapowiedź 12. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1
Liga

W sobotę 16 października rozpoczną się rewanże w rundzie zasadniczej. Powiślak Końskowola zmierzy się w ramach 12. kolejki Hummel IV ligi z Huraganem Międzyrzec Podlaski, który plasuje się aktualnie na 3. miejscu w tabeli. W 11 meczach nasi przeciwnicy zdobyli 23 punkty, na które złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Ich bilans bramkowy to 24 strzelone i 19 straconych goli.

W poprzednim starciu rozegranym w sierpniu żółto-niebiescy ulegli rywalom aż 1:5. Wówczas był to pierwszy mecz w sezonie. Od tego czasu nasz zespół się zgrał i z pewnością będzie chciał się zrewanżować. Zapowiada się zatem ciekawa potyczka.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30 na stadionie przy ulicy Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły znaleźć się na obiekcie przeprowadzimy relację tekstową na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Pary 12. kolejki

Sobota, 16.10
Sparta Rejowiec Fabryczny - Włodawianka Włodawa (godz. 15:00)
Górnik II Łęczna - Orlęta Łuków (godz. 15:00)
Huragan Międzyrzec Podlaski - Powiślak Końskowola (godz. 15:30)

Niedziela, 17.10
Motor II Lublin - POM-ISKRA Piotrowice (godz. 14:00)
Lutnia Piszczac - Lublinianka Lublin (godz. 14:00)
Lewart Lubartów - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 15:00)

Powiślak na Instagramie
Powiślak na YouTube

Zapowiedź 8. kolejki Keeza klasy B, grupy 2
Rezerwy

W sobotę 16 października rezerwy Powiślaka Końskowola zmierzą się w ramach 8. kolejki Keeza klasy B z Czarnymi Dęblin, którzy aktualnie plasują się na 3. miejscu w tabeli. W 6 meczach zdobyli 13 punktów, na które złożyły się 4 zwycięstwa, remis i porażka. Ich bilans bramkowy to 23 strzelone i tylko 4 stracone gole. Nasi przeciwnicy stracili punkty jedynie z SKS-em Leokadiów (1:3) oraz Stacją Nałęczów (1:1).

Zapowiada się bardzo emocjonujące starcie, które można nazwać hitem kolejki. Dla przypomnienia, w poprzednim sezonie w bezpośrednich pojedynkach dwukrotnie zwycięsko wyszli żółto-niebiescy pokonując rywali 3:2 oraz 4:0. Warto jednak zaznaczyć, że w letnim oknie transferowym zespół Czarnych przeszedł przebudowę i jest to teraz zupełnie inna drużyna. Czy podopieczni Patryka Kędry podtrzymają dobrą passę, czy może jednak zawodnicy Cezarego Adamskiego zainkasują komplet punktów?

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 na stadionie przy ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków w Dęblinie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły znaleźć się na obiekcie przeprowadzimy relację tekstową na żywo na profilu rezerw na Facebook'u.