Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl

Przygotowania Powiślaka i rywali do sezonu.
LigaPowiślak Końskowola
Klub dokonał fuzji z Witowicami. Nowym trenerem zespołu jest Mariusz Suszek. Zastąpił Arkadiusza Gałązkę. -Chcę się skupić na pracy w zarządzie i pozyskiwaniu funduszy na działalność klubu - wyjaśnia Arkadiusz Gałązka. Zawodnicy trenują od 3 lipca. Do składu powrócił Rafał Ciucias, mający ostatnio przerwę w grze. Z drużyną trenuje Jacek Dębiec z Żyrzyniaka.

Żyrzyniak Żyrzyn
W planach przygotowań jest pięć meczów kontrolnych. Pierwszy, z Garbarnią Kurów, odbędzie się w niedziele. Kolejne: Góra Puławska (28.07), Polesie Przytoczno (3.08), Amator Leopoldów (5.08) i Hetman Gołąb (8.08). Na razie trudno cokolwiek powiedzieć o zmianach kadrowych. Co będzie celem Żyrzyniaka w tym sezonie? -Dopiero pierwsze mecze w lidze dadzą na to odpowiedź - stwierdza Jan Góra, prezes klubu.

Serokomla Janowiec
Trener Marek Nowak po dwunastu latach pracy zrezygnował ze swej funkcji. -W klubie stworzył się duży bałagan, chciałem też po prostu odpocząć - tłumaczy Nowak. Działacze są teraz na etapie poszukiwania nowego szkoleniowca. Jak informuje prezes, decyzja powinna zapaść lada dzień. W planie jest pozyskanie 3-4 nowych piłkarzy. Pierwszy sparing zespół rozegra 29 lipca z Wisłą Chotcza.

Góra Puławska
Beniaminek trenowany przez Józefa Dudka rozpoczął przygotowania od turnieju w Gołębiu, gdzie zajął trzecie miejsce. Nikt nie odszedł z kadry. Dołączyć może trzech piłkarzy Serokomli Janowiec m.in. Paweł Czekaj. -Tworzymy też zespół juniorów, bo do tej pory nie mieliśmy takiego - mówi Antoni Pawłowicz, prezes klubu.

Garbarnia Kurów
Trener Radosław Gąsiorowski zaplanował 12 sparingów do końca okresu przygotowawczego. Od 8 do 12 sierpnia drużyna jedzie na zgrupowanie do Drzewicy k. Opoczna. Tam rozegra trzy sparingi. Kadra liczy 22 zawodników, doszło sześciu juniorów. Średnia wieku zespołu wynosi 20 lat.

Cisy II Nałęczów
Drużyna zostanie wycofana z rozgrywek - informuje Mariusz Słonka, trener Cisów II. -Od dziesięciu lat zajmuje się tym zespołem, a klub nie interesuje się nim w ogóle. Sta taka decyzja - tłumaczy.

Więcej w "Tygodniku Puławskim" - dodatku do "Dziennika Wschodniego".
Podsumowanie sezonu
Klub7 miejsce Powiślaka możemy uznać za sukces, gdyż po rundzie jesiennej nasza drużyna była na 9 miejscu i w 9 meczach zdobyła tylko 4 punkty. Pierwsza część sezonu nie była najlepsza. 7 meczów przegranych, jeden remis z ostatnią Zawiszą i wygrana w ostatnim meczu. Przed wiosną nic nie wskazywało, że będzie lepiej. Na szczęście było inaczej. Pierwszy mecz ligowy w tym roku Powiślak wygrał grając w 8 z Garbarnią. Był to moment przełomowy. Nasza drużyna z meczu na mecz grała coraz lepiej i doganiała inne zespoły. W rundzie wiosennej bilans był zupełnie inny: 4 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki. Ostatecznie Powiślak zajął 7 miejsce, wyprzedzając Garbarnię Kurów, Ruch Ryki i Zawiszę Garbów. Ci ostatni prawdopodobnie spadną do niższej klasy rozgrywkowej. Do okręgówki powrócił Hetman Gołąb po jednym sezonie w A Klasie. Na jesień przyjdzie nam się zmierzyć również z Żyrzyniakiem Żyrzyn, który był najsłabsza drużyna w lidze okręgowej.

Odsyłam do tematu na forum, gdzie użytkownik kondi opisał rundę wiosenną: >link<

Głosujemy na piłkarza sezonu ! LINK
Nienajgorsze zakończenie sezonu
LigaW ostatnim meczu ligowym w tym sezonie, Powiślak Końskowola zremisował 2:2 z Ruchem Ryki. Na listę strzelców wpisał się Michał Tynecki i Konrad Gembal. Zdjęcia z meczu znajdują się w galerii. Zapraszam do obejrzenia.

Skład KS Powiślak Końskowola:
Guzek P- Gałązka A, Mączka Ł, Chabora A, Wiejak D- Tynecki M, Suszek M, Gembal K, Próchniak K- Woźniak D, Mączka R

Ruch Ryki - Powiślak Końskowola 2:2
Bramki dla Powiślaka:
Tynecki M, Gembal K

Sędzia główny: Seniuk, liniowi: Olcha, Zadura.
Zapowiedź 18 Kolejki
LigaJuż dziś rusza ostatnia kolejka piłkarskiej klasy A w sezonie 2006/2007. W najbliższym spotkaniu, Powiślak zmierzy się z sąsiadującym tuż za nim Ruchem Ryki. Są spore szanse na zwycięstwo na koniec. Ciekawie zapowiada się również spotkanie pomiędzy Mazowszem a Garbarnią. Jeżeli ta druga przegra lub zremisuje to Powiślak wskoczy na 7 miejsce. Pewny awansu do wyższej klasy rozgrywkowej Hetman zmierzy się trzecią drużyną tego sezonu - BKS-em Bogucin.

Kolejka 18 - 10 czerwca 2007r.

Ruch Ryki - Powiślak Końskowola (15.00)

Mazowsze Stężyca - Garbarnia Kurów (15.00)
Wilki Wilków - Serokomla Janowiec (15.00)
Amator Rososz-Leopoldów - Zawisza Garbów (15.00)
BKS Bogucin - Hetman Gołąb (15.00)
Wygrana na własnym stadionie
LigaMecz rozpoczął się kilkanaście minut po godzinie 15. W 13 minucie wspaniałym podaniem popisał się Arkadiusz Gałązka a Damian Woźniak umieścił piłkę do siatki. Po chwili kolejną wspaniałą akcję miał Powiślak. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, piłka minimalnie przeleciała obok naszych zawodników. W 30 minucie Ryszard Mączka wychodził sam na sam z bramkarzem ale piłkarz Wilków powstrzymał nieprzepisowo naszego zawodnika. Dostał czerwoną kartkę i Wilki kończyły ten mecz w 10. W drugiej połowie gra toczyła się w środku. Niewiele było groźnych akcji z obydwu stron. Po meczu piłkarze Powiślaka podziękowali za cały sezon kibicom a Arek Gałązka zrobił to indywidualnie. Był to bowiem ostatni mecz przed własną publicznością w którym występował jako grający trener.