Strona główna Klub Seniorzy Trampkarz C2 Młodzik D2 Żak Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 19.10.2019 02:05:28

Zapowiedź IV rundy Pucharu Polski LZPN
Puchar Polski

Nie zwalniamy tempa. W środę 11 września Powiślak Końskowola wyjedzie do Poniatowej by zmierzyć się w IV rundzie Pucharu Polski LZPN z miejscową Stalą. Drużyna rywali na co dzień występuje w lubelskiej klasie okręgowej. Aktualnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z bilansem trzech zwycięstw, jednego remisu i dwóch porażek. W pucharowych rozgrywkach zwyciężyli z KS Drzewce 3:5, KPP Opole Lubelskie 0:6 oraz LKS Stróża 4:2. Dla przypomnienia drużyna Łukasza Gizy wygrała w poprzedniej rundzie z Mazowszem Stężyca 0:3. Mecz ze Stalą rozpocznie się o godzinie 16:30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na meczu zostanie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym Facebook'u.

Liga

W niedzielę 8 września Powiślak zmierzył się na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj. Od początku spotkania to drużyna Łukasza Gizy dłużej utrzymywała się przy piłce. W 11' niecelny strzał z główki oddał jeden z naszych napastników. Trzy minuty później to rywale mieli swoją okazję, lecz niebezpieczeństwo zażegnał Rafał Banaszek. W 18' Krystian Kobus okiwał defensorów Łady i oddał strzał, który jednak nie zaskoczył bramkarza. Widzieliśmy wiele okazji strzeleckich, lecz jedną z najlepszych miał Mateusz Łakomy z rzutu wolnego. Jego uderzenie zaskoczyło Szaware i minimalnie minęło słupek. W 34' oraz 38' pewnie interweniował Jakub Zolech. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 0:0. W drugiej połowie mecz się wyrównał. Zaczęli gospodarze, którzy oddawali strzały w 47' oraz 50'. W 51' Iwan Litwiniuk uderzył niecelnie z ostrego kąta. Dwie minuty później faulowany w polu karnym rywali był Marcin Gil. Sędzia główny bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Damian Koprucha i pewnie pokonał goalkeepera miejscowych. Widniał wynik 0:1, jednak nie cieszyliśmy się nim zbyt długo. W 58' Łada dośrodkowała w nasze pole karne. Zolech próbował interweniować, lecz minęła go piłka, a Patryk Dorosz trafił do pustej bramki. Oba zespoły nacierały i próbowały wyjść na prowadzenie. W 89' Jakub Pryliński dośrodkował do Kopruchy, który popisał się pięknym strzałem zdobywając bramkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry mogło jednak paść wyrównanie. Bohaterem okazał się Jakub Zolech, który fenomenalnie obronił strzał z główki napastnika rywali. Ostatecznie Powiślak zwyciężył z Ładą Biłgoraj 1:2 i tym samym zdobył pierwszy komplet punktów na wyjeździe.

"To my prowadziliśmy grę w tym meczu i mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki oraz kreowaniu sytuacji. W pierwszej połowie Łada Biłgoraj zagrażała nam głównie po stałych fragmentach gry, których miała całkiem sporo. Nam natomiast przytrafiło się sporo błędów, ale taki jest sport. Ważne, że te pomyłki nie kończyły się utratą bramki. Po przerwie spotkanie nieco bardziej się wyrównało, a gola straciliśmy w sytuacji, w której niby nic się nie działo. Dobrze jednak, że udało się strzelić na 2:1 i chwała chłopakom za kolejne trzy punkty, które są bardzo ważne. Pojawiło się też parę naprawdę niezłych momentów w naszej grze i możemy z tego tylko się cieszyć, choć dalej musimy szlifować formę." - skomentował trener Giza.

Skład Powiślaka
Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Mateusz Łakomy, Kamil Piotrowski - Maciej Pięta, Rafał Banaszek (66' Adrian Dudkowski), Jan Wankiewicz, Iwan Litwiniuk (84' Mateusz Kamola) - Damian Koprucha (90+4' Mateusz Murat), Krystian Kobus (66' Jakub Pryliński), Marcin Gil.

8 września 2019, 16:00 - Biłgoraj
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola 1:2 (0:0)

Liga

W niedzielne popołudnie 8 września Powiślak zmierzy się na wyjeździe z Ładą 1945 Biłgoraj. Nasi rywale w ubiegłym sezonie zdobyli 39 punktów dzięki czemu uplasowali się na dziesiątym miejscu w tabeli. W dwóch ostatnich potyczkach z Ładą zwyciężyliśmy w Biłgoraju 1:2 oraz zremisowaliśmy w Końskowoli 3:3 po hattricku Damiana Kopruchy. W tej rundzie podopieczni Bartłomieja Kowalika uzbierali do tej pory sześć punktów. W ostatnim meczu ulegli Unii Hrubieszów 3:0, natomiast wcześniej zwyciężyli sensacyjnie z Tomasovią Tomaszów Lubelski 3:2. Patrząc na historię meczów z Ładą, zawsze jest ciekawie. Miejmy nadzieję, że i tym razem. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion przeciwników. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Pary VI kolejki

Sobota, 07.09
Huragan Międzyrzec Podlaski - Włodawianka Włodawa (godz. 17:00)
Lublinianka Lublin - Tomasovia Tomaszów Lubelski (godz. 16:00)

Niedziela, 08.09
Victoria Żmudź - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 15:00)
Kłos Chełm - Lewart Lubartów (godz. 17:00)
Kryształ Werbkowice - Huczwa Tyszowce (godz. 16:00)
Granit Bychawa - Orlęta Łuków (godz. 16:00)
Łada 1945 Biłgoraj - Powiślak Końskowola (godz. 16:00)
Górnik II Łęczna - Unia Hrubieszów (godz. 11:00)

Drugi podział punktów z rzędu
Liga

Starcie pomiędzy Powiślakiem Końskowola a Granitem Bychawa rozpoczęło się od natarć naszego zespołu. Nie zobaczyliśmy jednak wielu klarownych sytuacji. W 11' dośrodkowanie Iwana Litwiniuka przechwycił bramkarz gości, natomiast minutę później strzał rywali wybił nad poprzeczkę Jakub Zolech. Zdecydowanie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 19' Kamil Piotrowski, którego uderzenie z główki obronił goalkeeper z Bychawy. Następnie minuta po minucie uderzali Marcin Gil oraz Damian Koprucha, lecz bez rezultatu. W 39' napastnik Granitu podjął próbę przelobowania naszego bramkarza, jednak futbolówka minęła poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części spotkania inicjatywę przejęli goście. W 55' jedną z groźniejszych akcji zażegnał Rafał Banaszek. Dziesięć minut później dobry strzał przeciwników w znakomitym stylu obronił Zolech. Mimo ataków podopiecznych Łukasza Gieresza, swoje okazje mieli także piłkarze Łukasza Gizy. W 67' "Gilo" popisał się dobrym rajdem, a następnie podał do Litwiniuka, który oddał niecelny strzał. W 81' oraz 82' swoich sił próbowali Maciej Pięta i Damian Koprucha, lecz lepszy okazał się Zawiślak. W samej końcówce oba zespoły mogły przechylić wynik na swoją korzyść. W 87' Mateusz Antoniak wyszedł w idealnej sytuacji z goalkeeperem przyjezdnych, jednak zamiast strzelać, podał i stracił piłkę. Mimo tego arbiter ostatecznie odgwizdał pozycję spaloną. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na nasze szczęście rywale trafili w poprzeczkę. Po meczu walki Powiślak zremisował z Granitem Bychawa 0:0.

"To był naprawdę trudny mecz i należy przyznać, że to goście stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. Początek tego nie zapowiadał, bo do 25. minuty graliśmy naprawdę nieźle. Mieliśmy m.in. dobrą akcję Kamila Piotrowskiego, który strzelał głową na bramkę rywali, ale goalkeeper Granitu to wybronił. Im dalej, tym było nam coraz ciężej. Przeciwnicy doszli do głosu i po przerwie to oni przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. W końcówce jednak ponownie nieźle się prezentowaliśmy i po naszych bardzo dobrych akcjach mogliśmy coś strzelić. Szanujemy na pewno punkt i teraz możemy trochę odetchnąć." - skomentował trener Łukasz Giza.

Jakub Zolech - Mateusz Antoniak, Rafał Banaszek, Kamil Piotrowski - Maciej Pięta, Adrian Dudkowski, Jan Wankiewicz, Iwan Litwiniuk - Krystian Kobus (56' Przemysław Sobolewski), Damian Koprucha (90+1' Dawid Bartoś), Marcin Gil (75' Mateusz Kamola).

31 sierpnia 2019, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Granit Bychawa 0:0 (0:0)

Liga

W ostatnią sobotę sierpnia Powiślak podejmie na własnym stadionie trzeciego z beniaminków - Granit Bychawa. Z drużyną rywali po raz ostatni graliśmy nie tak dawno temu, bo 27 lipca w meczu towarzyskim. Wtedy padł wynik 2:3 dla przeciwników. Jak jednak wiemy sparingi i mecze ligowe to dwie zupełnie inne rozgrywki. Zespół z Bychawy w poprzednim sezonie zajął pierwsze miejsce w lubelskiej klasie okręgowej, zdobywając 66 punktów. Przegonili oni drugi w stawce Orion Niedrzwica o dziesięć oczek. W tegorocznej batalii Granit spisuje się bardzo dobrze, gdyż zwyciężył w trzech spotkaniach, a odnotował jedną porażkę. Zapowiada się ciekawe starcie. Zapraszamy wszystkich kibiców bardzo serdecznie na stadion przy ulicy Żyrzyńskiej. Początek meczu o godzinie 16:00.

Pary V kolejki

Sobota, 31.08
Lublinianka Lublin - Victoria Żmudź (godz. 16:00)
Powiślak Końskowola - Granit Bychawa (godz. 16:00)
Orlęta Łuków - Kryształ Werbkowice (godz. 17:00)
Lewart Lubartów - Huragan Międzyrzec Podlaski (godz. 16:00)

Niedziela, 01.09
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Górnik II Łęczna (godz. 16:00)
Unia Hrubieszów - Łada 1945 Biłgoraj (godz. 17:00)
Huczwa Tyszowce - Kłos Chełm (godz. 15:00)
Włodawianka Włodawa - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 17:00)

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

JLB
19.09.2019 20:10
Te dziadek, pokaz pierwszy klasę i zachęć resztę.

dziadek
17.09.2019 10:54
co to jest?mecz szachowy?kibice na meczu powiślakato chyba śpią,zero dopingu,zero emocji,kużwa cisza jak makiem zasiał....wstyd i obciach,ruszyć dupy i otworzyć otwory gębowea nie siedzeć jak na kiblu

robi jablonsky1
20.08.2019 16:08
A jeśli uda się przejść Poniatową, to w ćwierćfinale byśmy mieli Motor Lublin :-)

ktos
02.08.2019 12:42
Za tydzień w meczu III Rundy Pucharu na szczeblu LZPN gramy ze zwycięzcą meczu: Amator L.-R. - Mazowsze Stężyca.

ktos
18.06.2019 20:16
Wielka szkoda, że w ostatnim meczu wyszło jak wyszło. W dodatku jeszcze przeszła obok szansa na grę w barażu v-ce mistrzów B-klas o dodatkowe miejsce...

Tomb81raider
01.06.2019 17:08
chyba wzmocnić zespół po ost. meczu, jeśli się na poważnie myśli o awansie, bo w przeciwnym razie będzie MEGA ciężko... Powodzenia happy

01.06.2019 17:06
No to jutro przed 2-jką mecz "prawdy", jeśli wygra, to 1 m-sce stoi otworem, jeśli nie, to w najl. wypadku ewent. baraże v-ce mistrzów B-kl. (o ile będą). Tak czy inaczej, pasowało by nieco

25.05.2019 20:58
No i gitara, promocja do A-kl. coraz bliżej! Cisy wygrywają z Zawiszą i wszystko w tym momencie już w Naszych rękach, jak to się mówi. Wystarczy tylko postawić kropkę nad "i", super sprawa!!

Kuba Padaka
21.03.2019 11:26
niedz., g. 13 - ciekawi mnie, kto wymyślił taką porę do grania meczów?! Może nie to, żebym się czepiał, ale chyba powinno się w tym czasie grać nieco później... Tak na przyszłość :-)

Patryk20
12.11.2018 14:48
Pierwsza kolejka rundy wiosennej się odbędzie. Tak jak planowano 17 listopada o godzinie 13:00

ktos
10.11.2018 22:58
Czy to był ostatni mecz w tym roku, wiadomo coś? Pytam, bo tam jakiś m-ąc temu była wzmianka, jakoby miała być zagrana jeszcze 1 kol. z wiosny (chodzi o Werbk.) Za odp dzięki.

08.11.2018 13:16
Co do meczu z Zamościem, to szkoda tylko jednego: że taki fajny mecz ktoś zadecydował, że będzie grany w sobotę. Szkoda tylko, że nie każdy w sobotę ma wolne… Ale co tam, mówi się trudno.

ktos
06.08.2018 22:25
Jak w poprzednim roku, znowu Zawisza G. się trafia, czyli przejście dalej będzie tylko "formalnością"... :-)

22.07.2018 12:12
Rozlosowano pary I i II Rundy PP na szczeblu LZPN, zaczynamy od II Rundy OPP (5.08.) ze zwycięzcą z pary: KS Drzewce - Wisła II Puławy, także może być ciekawie już na starcie... xD