Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 21.10.2020 01:08:06

Zapowiedź 11. kolejki IV ligi, grupy 1
Liga

W sobotę 3 października Powiślak Końskowola wyjedzie do Międzyrzeca Podlaskiego by zmierzyć się z miejscowym Huraganem, który aktualnie zajmuje fotel lidera. Podopieczni Damiana Panka w dziesięciu meczach odnieśli siedem zwycięstw, jeden remis i dwie porażki gromadząc na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty. W ubiegłym tygodniu niespodziewanie zremisowali ze Startem Krasnystaw 1:1. Ekipa Kamila Witkowskiego jako wicelider ma o dwa punkty mniej i jedno zaległe spotkanie. Zapowiada się zatem bardzo ciekawy i emocjonujący mecz, który może zdecydować o układzie tabeli.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście, w trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na naszym profilu na Facebook'u.

Pary 11. kolejki

Sobota, 03.10
Bizon Jeleniec - Lutnia Piszczac (godz. 15:00)
Huragan Międzyrzec Podlaski - Powiślak Końskowola (godz. 15:00)
Lublinianka Lublin - Start 1944 Krasnystaw (godz. 11:00)
Górnik II Łęczna - Orlęta Łuków (godz. 11:00)

Niedziela, 04.10
Włodawianka Włodawa - Opolanin Opole Lubelskie (godz. 15:00)
POM-Iskra Piotrowice - Sparta Rejowiec Fabryczny (godz. 15:00)

Powiślak na Facebook'u
Powiślak na Instagramie

Raport z meczów grup młodzieżowych - część 4
Drużyny juniorskie

W piątek 25 września młodzicy starsi prowadzeni przez trenera Marcina Rożka wygrali wysoko na wyjeździe z MKSem Ryki 0:6. Dzięki temu zwycięstwu objęli fotel lidera z kompletem punktów na koncie. Gratulacje!
Dzień później orlicy młodsi brali udział w ostatnim turnieju w I rundzie rozgrywek. Miło jest nam poinformować, że drużyna Rafała Banaszka zajęła 2. miejsce. Z kolei mecz naszej najstarszej grupy, czyli trampkarzy starszych został odwołany z powodu zalania boiska w Kazimierzu Dolnym. Nowym terminem rozegrania spotkania będzie 25 października.

Wyniki meczów 25-27.09.2020 r.

Trampkarz starszy | 4. kolejka
Orły Kazimierz Dolny - Powiślak Końskowola - mecz został odwołany z powodu zalania boiska

Liga

W niedzielę 27 września podopieczni Kamila Witkowskiego podejmowali na własnym stadionie POM-Iskrę Piotrowice. Już w 5' na prowadzenie mógł wyjść Powiślak. Jarosław Milcz w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem zbyt lekko uderzył, dobiegł obrońca i w ostatniej chwili wybił piłkę z linii bramkowej. W kolejnych minutach strzały oddawały oba zespoły, lecz nic z tego nie wynikało. Idealną okazję do zdobycia bramki miał w 25' Marcin Gil, który popisał się indywidualnym rajdem, a następnie oddał bardzo niecelny strzał. Niespełna dziesięć minut później Damian Bernat zagrał do Jarosława Milcza, który w sytuacji sam na sam z golkiperem gości źle trafił w piłkę. Do futbolówki dopadł Gil, a bramkarz POMu "wszedł" w jego nogi. Arbiter główny stwierdził jednak, że nie było w tej sytuacji przewinienia. W 42' rywale wyprowadzili kontrę, po której Sebastian Sprawka umieścił piłkę w siatce. Do przerwy rywale prowadzili 0:1.

Po zmianie stron Powiślak przejął inicjatywę. Widzieliśmy wiele strzałów, jednak dobrze radziła sobie z nimi defensywa przyjezdnych. Multum okazji dało efekt dopiero w 65' kiedy to Damian Bernat dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne rywali gdzie świetnie znalazł się Rafał Banaszek i zdobył bramkę z główki. Wynik remisowy dodał naszym zawodnikom "wiatru w żagle" i już w 77' wyszliśmy na prowadzenie. Fenomenalną bramkę z rzutu wolnego w samo okienko zdobył Damian Bernat, dla którego był to już drugi gol z rzędu. Chwilę później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Krystian Kobus co mocno zmieniło przebieg gry w ostatnich dziesięciu minutach. POM próbował wykorzystać przewagę, jednak nasi obrońcy i bramkarz byli na posterunku. Ostatecznie Powiślak Końskowola pokonał POM-Iskrę Piotrowice 2:1.

"W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy dobrych sytuacji strzeleckich. W głowie pojawiał się już obraz meczu z Lutnią Piszczac, jednak na szczęście udało nam się odwrócić losy spotkania. W drugiej połowie przeważaliśmy na boisku i było widać więcej jakości z naszej strony. Niepotrzebnie końcówkę graliśmy w osłabieniu, ale nie ma co obwiniać młodego zawodnika. Uczy się, nie będziemy wywierać na nim jakiejś presji z tego powodu" ~ Kamil Witkowski.

Skład Powiślaka
Michał Bicki - Jakub Nowak, Jakub Olszewski, Dominik Ptaszyński, Krystian Kobus - Rafał Banaszek, Artur Sułek, Sebastian Wrzesiński - Damian Bernat (89' Rafał Kabasa), Jarosław Milcz, Marcin Gil (59' Jakub Pryliński).

27 września 2020, 15:00 - Końskowola, ul. Żyrzyńska 21
Powiślak Końskowola - POM-Iskra Piotrowice 2:1 (0:1)
Bramki: Rafał Banaszek 65', Damian Bernat 77' - Sebastian Sprawka 42'

Żółte kartki dla Powiślaka: Krystian Kobus x2
Czerwona kartka dla Powiślaka: Krystian Kobus 78' (za dwie żółte)

Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska)

Relacja z meczu
Feta po meczu
Post na Instagramie

Sebastian Tusiński dał zwycięstwo w samej końcówce
Rezerwy

W sobotę 26 września rezerwy Powiślaka grały na wyjeździe z Czarnymi Orlętami Dęblin. Na początku spotkania przeważali gospodarze, jednak gdy zbliżali się do naszej bramki nie potrafili wykorzystać okazji. Swoje sytuacje miał też Powiślak. W 24' Konrad Szymański otrzymał dobre podanie od Łukasza Stępnia, lecz jego strzał minimalnie minął słupek. Nieco ponad dziesięć minut później przytrafił się błąd w naszej defensywie, po którym Piotr Majek wyszedł sam na sam z Cezarym Gogaczem i wygrał ten pojedynek. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach widniał wynik 1:0.

W drugiej połowie ruszyliśmy do odrabiania strat. Przez trzydzieści minut mogliśmy zobaczyć niecelne, zablokowane i obronione strzały obu drużyn. Bramka wyrównująca padła dopiero w 78' kiedy to Sebastian Tusiński "obsłużył" Mateusza Murata, a ten umieścił piłkę w siatce. W 83' Damian Rułka dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne rywali gdzie dobrze znalazł się Przemysław Czarnobil i dał nam prowadzenie z główki. Niestety z wyniku gwarantującego nam trzy punkty cieszyliśmy się tylko przez dwie minuty. W 85' Czarni zagrali z rzutu wolnego wprost do Artura Szlendaka, który wyrównał strzałem z głowy. Mimo utraty gola nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca. W 90' po raz kolejny Rułka dośrodkował z rzutu rożnego. Do piłki wyskoczył Tusiński i z główki ustalił wynik meczu. Powiślak II Końskowola pokonał Czarnych Orlęta Dęblin 2:3.

Skład Powiślaka II
Cezary Gogacz - Łukasz Stępień, Przemysław Czarnobil, Patryk Kopiński, Jakub Osiak (76' Jan Reniuszek) - Jan Sadurski, Damian Rułka, Albert Bielawski (59' Maciej Nowacki), Piotr Wójcik (46' Mateusz Murat) - Sebastian Tusiński, Konrad Szymański.

26 września 2020, 16:15 - Dęblin, ul. 15 Pułku Piechoty "Wilków" 4
Czarni Orlęta Dęblin - Powiślak II Końskowola 2:3 (1:0)
Bramki: Piotr Majek 36', Artur Szlendak 85' - Mateusz Murat 78', Przemysław Czarnobil 83', Sebastian Tusiński 90'

Żółte kartki dla Powiślaka: Łukasz Stępień, Sebastian Tusińśki

Sędziował: Paweł Komorek (Lublin)

Bramki z meczu

Zapowiedź 6. kolejki B-klasy, grupy 2
Rezerwy

W 6. kolejce klasy B rezerwy Powiślaka Końskowola zmierzą się na wyjeździe z Czarnymi Orlętami Dęblin. Nasi przeciwnicy zajmują aktualnie o jedno miejsce niżej w tabeli ze stratą dwóch punktów do naszego zespołu. W ostatniej kolejce ulegli 6:1 Zawiszy Garbów. Podopieczni Michała Bickiego natomiast w ostatnich trzech meczach zdobyli komplet punktów i będą chcieli podtrzymać zwycięską passę.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 września o godzinie 16:15 na stadionie przy ulicy 15 Pułku Piechoty "Wilków" 4 w Dęblinie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. Dla osób, które nie będą mogły pojawić się osobiście, w trakcie meczu będzie przeprowadzona relacja tekstowa na żywo na profilu rezerw na Facebook'u.