Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Junior B1 Trampkarz C2 Orlik E1 Żak F1 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl

Raport z meczów grup młodzieżowych - część 7
Drużyny juniorskie

W weekend 8-10 października wszystkie grupy młodzieżowe Powiślaka Końskowola wzięły udział w rozgrywkach ligowych.

W piątek nasza najmłodsza drużyna, czyli żacy starsi rozegrali turniej w Puławach, w którym mierzyli się z Ruchem Ryki oraz Akademią Piłkarskie Perełki. Z kolei nasz najstarszy zespół, mianowicie juniorzy młodsi ulegli w sobotę Polesiu Kock 1:8.

W niedzielę natomiast swój turniej rozegrali orlicy starsi, którzy rywalizowali z Unią Bełżyce oraz Sygnałem Lublin. Tego samego dnia trampkarze młodsi pokonali po zaciętym starciu OSiR Biłgoraj 4:3. Warto wspomnieć, że podopieczni Marcina Rożka przegrywali 1:3, a w drugiej połowie zdołali odwrócić losy spotkania.

Liga

W niedzielę 10 października Powiślak Końskowola mierzył się na wyjeździe z Lutnią Piszczac. Na początku pierwszej połowy strzały naprzemiennie oddawały oba zespoły. W 5' i 13' do interwencji zmuszony był Maciej Zagórski, natomiast w 6' i 14' swoich szans próbował Jakub Pryliński. W 22' na dobrą pozycję wychodził również Marcin GIl, jednak bramkarz Lutni szybciej przechwycił futbolówkę. Obaj wspomniani zawodnicy Powiślaka przeprowadzili chwilę później akcję bramkową. W 28' "Gilo" wszedł w pole karne rywali i podał do "Pryty", który bez zawahania oddał strzał i umieścił piłkę pod poprzeczką. Po zdobytym golu próbowaliśmy jak najszybciej podwyższyć prowadzenie, jednak strzały Jakuba Kawalca, Cezarego Zdunka i Jakuba Prylińskiego nie znalazły drogi do bramki. Jeszcze przed przerwą "Pryta" popisał się indywidualną akcją, po której zagrał do Marcina Gila, a on oddał strzał, który obronił golkiper z Piszczaca. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyły się wynikiem 1:0 dla Powiślaka.

Po zmianie stron napierali żółto-niebiescy. W 52' strzał z głowy Jakuba Prylińskiego obronił Oskar Kasperek, a pięć minut później Jakub Olszewski uderzył obok słupka. W 68' Jakub Pryliński został sfaulowany w "szesnastce" gospodarzy. Sędzia główny wskazał na "wapno", a do piłki podszedł sam faulowany i podwyższył prowadzenie. W 70' świetną akcję wyprowadzili podopieczni Radosława Muszyńskiego. Kamil Przychodzień podał do Damiana Bernata, a on do Dariusza Drzazgi, który uderzył, lecz obronił bramkarz. Z dwubramkowej przewagi nie cieszyliśmy się zbyt długo. W 74' zawodnik gospodarzy zagrał długą piłkę, którą głową przedłużył kolejny z zawodników Lutni. Futbolówka trafiła do Piotra Bołtowicza, który z kolei zdobył gola. Przez kolejne minuty miejscowi złapali przysłowiowy "wiatr w żagle". Próbowali wyrównać, jednak na posterunku stała nasza defensywa. Ostatecznie nic ze starań przeciwników nie wynikło. Powiślak Końskowola pokonał Lutnię Piszczac 2:1.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski - Jakub Nowak (46' Maciej Misiurek), Krystian Gontarz, Wiktor Łuczkowski, Kamil Przychodzień - Sebastian Wrzesiński, Rafał Banaszek (56' Jakub Olszewski), Cezary Zdunek (68' Dariusz Drzazga), Jakub Pryliński, Marcin Gil - Jakub Kawalec (65' Damian Bernat).

10 października 2021, 15:00 - Piszczac | ul. Cmentarna 20
Lutnia Piszczac - Powiślak Końskowola 1:2 (0:1)
Bramki: Piotr Bołtowicz 74' - Jakub Pryliński 28', 68' (rzut karny)

Żółta kartka dla Powiślaka: Jakub Pryliński

Sędziował: Patryk Zielant (Biała Podlaska)

Bramki z meczu
Radość po meczu
Post na Instagramie

Ambicja i zaangażowanie kluczem do sukcesu
Rezerwy

W 7. kolejce Keeza klasy B Powiślak II Końskowola podejmował na własnym stadionie Gabaryty Dęblin. Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu żółto-niebieskich. Przez dwadzieścia minut podopieczni Patryka Kędry oddali kilka niecelnych strzałów, ale to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 21' niepewnie do piłki wyszedł Damian Wójcik co wykorzystał napastnik przyjezdnych i głową umieścił futbolówkę w siatce. Po utracie gola zawzięcie próbowaliśmy wyrównać, jednak strzały Piotra Wójcika, Jana Reniuszka czy Patryka Kędry były minimalnie niecelne. Do przerwy widniał wynik 0:1 dla Gabarytów Dęblin.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć zdecydowanie inny zespół Powiślaka. W 49' Patryk Kędra huknął z dystansu i zdobył bramkę. Pięć minut później ten sam zawodnik dobiegł do odbitej piłki i powtórzył swój wyczyn kompletując dublet. Przez kolejne minuty ambitnie nacieraliśmy na przeciwników. W 64' Łukasz Stępień zagrał wzdłuż pola karnego gdzie dobrze znalazł się Albert Bielawski i podwyższył prowadzenie. Nie był to jednak koniec strzelaniny, gdyż w 79' po odbitej piłce Piotr Wójcik uderzył z około 18. metra i to on ustalił wynik meczu. Rezerwy Powiślaka pokazały charakter w drugiej odsłonie spotkania i pokonały Gabaryty Dęblin 4:1.

Skład Powiślaka II
Damian Wójcik - Szymon Grobel, Patryk Kędra, Hubert Wójcik, Jan Reniuszek - Łukasz Stępień, Damian Rułka, Jakub Kozak (46' Albert Bielawski), Patryk Kopiński, Piotr Wójcik - Michał Bicki (46' Patryk Kozak).

9 października 2021, 15:00 - Końskowola | ul. Żyrzyńska 21
Powiślak II Końskowola - Gabaryty Dęblin 4:1 (0:1)
Bramki: Patryk Kędra 49', 54', Albert Bielawski 64', Piotr Wójcik 79' - Adrian Jasek 21'

Żółte kartki dla Powiślaka: Damian Rułka, Jan Reniuszek

Sędziował: Mikołaj Szymecki (Lublin)

Poszukujemy trenera do grupy młodzieżowej z licencją UEFA B
Klub

Klub Sportowy Powiślak Końskowola poszukuje trenera do grupy młodzieżowej z ważną licencją UEFA B.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

E-mail: powislak-konskowola@wp.pl
Numer telefonu: 502 592 284

Post na Facebook'u

Zapowiedź 11. kolejki Hummel IV ligi, grupy 1
Liga

W niedzielę 10 października Powiślak Końskowola zmierzy się w ramach 11. kolejki Hummel IV lig z Lutnią Piszczac. Nasi rywale zajmują aktualnie 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów, na które założyły się 2 zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek.

Aktualna forma naszych przeciwników nie jest najlepsza, aczkolwiek wiemy z doświadczenia, że z Lutnią nie gra się lekko. W ostatnim bezpośrednim starciu w Końskowoli wygraliśmy 3:1, natomiast na wyjeździe ulegliśmy 0:2. Tym razem liczymy oczywiście na komplet punktów, jednak na ostateczny rezultat musimy poczekać do końca weekendu.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Cmentarnej 20 w Piszczacu. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy! Dla osób, które nie będą mogły znaleźć się na obiekcie przeprowadzimy relację tekstową na żywo na naszym profilu na Facebook'u.