Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 25.10.2020 12:29:36

Remis jak porażka
Liga

Kolejnym meczem z serii tych "na szczycie" był pojedynek Powiślaka z liderującym Polesiem Kock rozgrywany w Końskowoli. Mecz zaczął się znakomicie dla gospodarzy, już w pierwszej minucie zawodnik Polesia strzelił bramkę samobójczą. Piłkarze Powiślaka nabrali większej pewności na boisku i prowadzili grę. W 10. minucie Bartłomiej Kursa dostał piłkę w polu karnym, ale z kilku metrów strzelił wprost w bramkarza. W 16. minucie Dawid Osojca zagrywał piłkę głową do bramkarza, ta jednak przelobowała Andrzeja Wójcika i odbiła się od poprzeczki. Do futbolówki dopadł zawodnik Polesia i strzałem do pustej bramki doprowadził do remisu. W 25. minucie piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dostał niepilnowany Adam Aina, ale z bliskiej odległości fatalnie uderzył. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Damian Kopeć. Golkiper Polesie faulował przed polem karnym naszego zawodnika za co został ukarany czerwoną kartką. Rzut wolny zza pola karnego wykonywał Rafał Banaszek, ale wprowadzony na boisko rezerwowy bramkarz drużyny z Kocka znakomicie obronił strzał naszego kapitana. Pomimo przewagi Powiślaka wynik do przerwy nie zmienił się.

Od początku drugiej części gry to gospodarze przejęli inicjatywę, jednak z długiego utrzymywania piłki niewiele wynikało. W 49. minucie szansę na strzelenie bramki miał Adam Aina, jednak zabrakło dobrego wykończenia akcji. W 57. minucie Bartłomiej Kursa przedarł się przez defensywę Polesia, ale piłka po jego strzale wylądowała w bocznej siatce. Powiślak próbował sforsować dobrze ustawioną w obronie drużynę z Kocka, jednak ta nie dawała się zaskoczyć. Próby ataku i zaskoczenia rywala przypominały walenie głową w mur. Swoje okazje miał m.in. Rafał Burczaniuk czy Artur Sułek, ale piłka nie znajdowała drogi do bramki. W końcówce spotkania doszło do spięć na trybunach pomiędzy sympatykami obu ekip, a sędzia przerwał mecz na kilka minut. W związku z tą sytuacją arbiter spotkania doliczył do regulaminowych 90 minut kolejne sześć. W trzeciej z nich Polesie przeprowadziło skuteczny kontratak i goście objęli prowadzenie w meczu. Powiślak ruszył do odrabiania strat i przyniosło to efekt 2 minuty później. Bramkę strzelił Michał Chwiszczuk po uderzeniu z rzutu wolnego. W ostatnich minutach wynik nie zmienił się i pomimo gry w przewadze przez ponad 60 minut meczu Powiślak tylko zremisował z Polesiem Kock 2:2.