Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.10.2020 10:43:13

Hit kolejki nie rozczarował
Liga

W pierwszą niedzielę listopada Powiślak podejmował w Końskowoli z lidera rozgrywek, AMSPN Hetman Zamość. Obie drużyny spokojnie rozpoczęły spotkanie, ale widoczna była przewaga Powiślaka. W 8. minucie dobrze obsłużony przez kolegów z drużyny został Łukasz Giza, który w sytuacji sam na sam uderzył piłką w słupek. Chwilę później Giza ponownie dobrze znalazł się w polu karnym, tym razem jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę Hetmana. Powiślak spokojnie konstruował kolejne akcje, po jednej z nich w 26. minucie Mateusz Kamola wyszedł oko w oko z bramkarzem gości, jednak widoczny był brak skuteczności. Dwie minuty później Giza chciał minąć bramkarza z Zamościa, ale tym razem golkiper skutecznie interweniował. W 39. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową uderzał Kamil Leszczyński, niestety po raz kolejny obok bramki. Do przerwy 0:0 po dobrej grze Powiślaka, ale też z fatalną skutecznością. Hetman nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Łukasza Kuśmierza, a dodatkowo miał sporo problemów w defensywie z zatrzymaniem napastników Powiślaka.

Na początku drugiej połowy nie zmienił się obrazu gry na boisku, to Powiślak był stroną przeważającą. W 51. minucie Giza wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, ale po raz kolejny nie wykończył dobrze akcji. 3 minuty później został zmieniony przez Damiana Kopcia, który zaraz po wejściu na boisko strzelił bramkę dla Powiślaka. Gospodarze nie rezygnowali z podwyższenia wyniku, w 58. minucie Rafał Giziński uderzył zza pola karnego, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W kolejnych minutach Powiślak cofnął się ale Hetman nie potrafił przebić się przez szczelną defensywę Powiślaka. W 82. minucie indywidualną akcję przeprowadził Adam Aina, ale strzał piętką Sławomira Radzikowskiego obronili goście. W ostatnich minutach Zamościanie wszystkimi siłami ruszyli do przodu i końcówka zapowiadała się emocjonująco. W 87. minucie po dośrodkowaniu i strzale głową gości szczęście uśmiechnęło się do Powiślaka gdyż piłka odbiła się od słupka. W doliczonym czasie gry strzał z bliska znakomicie obronił Łukasz Kuśmierz i zapewnił drużynie z Końskowoli bardzo ważne trzy punkty. Mecz stał na dobrym poziomie, Powiślak zasłużenie pokonał Hetmana pomimo emocjonującej końcówki, której mogłoby nie być gdyby nasi zawodnicy w pierwszej połowie wykazali się lepszą skutecznością. Goście przejęli inicjatywę dopiero w ostatnim kwadransie gry ale było to za mało by pokonać dobrze grających piłkarzy Powiślaka.