Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 03.03.2021 01:09:02
SPONSORZYPorażka na własne życzenie
Liga

Liga ruszyła! Na początku Powiślak zagrał na własnym boisku z Janowianką Janów Lubelski. Mecz rozpoczął się dobrze dla naszej drużyny. W 5. minucie Łukasz Giza wygrał pojedynek jeden na jednego z obrońcą Janowianki i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Chwilę później mogło być 2:0. Kamola zagrał z pierwszej piłki do Gizy, a nasz najlepszy snajper ubiegłego sezonu w ostatniej chwili został zablokowany. W 10. minucie Giza uderzał z rzutu wolnego, ale tym razem bramkarz gości wykazał się refleksem i obronił strzał wybijając piłkę na rzut rożny. po kolejnych 5 minutach znowu groźnie pod bramką rywali, ale w zamieszaniu Sławomir Radzikowski nie sięgnął piłki. W 18. minucie po dośrodkowaniu w pole karne Powiślaka głową uderzał jeden z piłkarzy Janowianki, ale na szczęście Kuśmierza piłka minęła bramkę. W 27. minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Sławomir Radzikowski, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką. W 30. minucie Aina zagrał piłkę nad zawodnikami gości do Gizy, a ten nie zmarnował okazji i strzelił swoją drugą bramkę. Jeszcze przed przerwą doskonałą okazję do podwyższenia wyniku miał Adam Aina, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości uderzył piłkę obok słupka. Do przerwy Powiślak przeważał, co udokumentował dwoma bramkami, choć prowadzenie mogło być wyższe. Janowianka nie stworzyła wielu akcji z których mogły paść bramki, w większości czasu pierwszej części gry Łukasz Kuśmierz nie miał wiele pracy.
Druga połowa przebiegała w zupełnie inny sposób. Początek był pełen walki, gra toczyła się w środku pola. W 50. minucie goście przedarli się przez obronę Powiślaka i strzelili kontaktową bramkę. Piłkarze z Janowa poczuli szansę na wywiezienie korzystnego wyniku z Końskowoli, co przyniosło skutek minutę później. Po niezdecydowaniu obrony Powiślaka goście strzelili drugą, wyrównującą bramkę. Trener Makarewicz na taki bieg wydarzeń zareagował zmianami, które jednak nie przyniosły zadowalającego efektu. Janowianka przeważała, a Powiślakowi brakowało pomysłu na rozegranie akcji ofensywnych. W 73. minucie Janowianka powinna prowadzić. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w pole karne Kuśmierza niepilnowany zawodnik gości uderzał głową i tylko szczęście uratowało Powiślaka prze stratą bramki. W końcówce meczu również po dośrodkowaniu szansę na bramkę miał Mateusz Próchniak, ale po jego strzale piłka wpadła w ręce bramkarza. W doliczonym czasie gry Janowianka dopięła swego i zdobyła trzecią bramkę. W drużynie gości zapanowała euforia, a trener Powiślaka do końca zagrzewał drużynę z Końskowoli do walki. Na nic się jednak to zdało i Powiślak przegrał na inaugurację z Janowianką Janów Lubelski 2:3, która walką i zaangażowaniem zasłużyła na wywiezienie korzystnego wyniku.

Skład Powiślaka
Łukasz Kuśmierz - Szymon Prześniak, Adam Mróz, Mateusz Antoniak - Adam Aina (56' Mateusz Próchniak), Rafał Banaszek, Paweł Kośka (81' Damian Kopeć), Sławomir Radzikowski (67' Maciej Pięta), Kamil Leszczyński - Mateusz Kamola, Łukasz Giza (61' Rafał Giziński)

10 sierpnia 2014, 16:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Janowianka Janów Lubelski 2:3 (2:0)
Łukasz Giza 5, 30 - Łukasz Piecyk 50, Łukasz Mierzwa 51, Piotr Chmiel 90

Żółte kartki: Banaszek, Prześniak, Radzikowski

Sędziował Paweł Smyk oraz Przemysław Wróbel, Maciej Panasiuk (BoZPN)

Zdjęcia z meczu

Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

03.03.2021, godz. 19:30
-:-
(-:-)
Powiślak
Końskowola
Proch
Pionki
Sparingi
13.02,
g. 15:00
POM-Iskra Piotrowice
2:1
21.02,
g. 18:15
Grom Różaniec
6:0
03.03,
g. 19:30
Proch Pionki
-:-
07.03,
g. 17:00
Sokół Konopnica
-:-
Zajrzyj
LZPN
90minut
Lubsport
Wspólnota Puławska
Wisła Puławy
Powiślak na Facebook'u