Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 21.10.2020 00:17:51

Walka ze Spartą zakończona zwycięstwem
Liga

W wyjazdowym meczu Powiślaka ze Spartą Rejowiec Fabryczny od początku zarysowała się przewaga Powiślaka. Nasza drużyna lepiej operowała piłką co przyniosło efekt w 10. minucie spotkania. Z lewej strony dośrodkowywał Kamil Kopeć, piłkę głową wybił jeden z zawodników Sparty, a do futbolówki przed polem karnym dopadł Łukasz Giza, który strzałem z dystansu umieścił ją w bramce. Po wyjściu na prowadzenie przyjezdni nie rezygnowali z podwyższenie prowadzenia. Długo utrzymywali się przy piłce ale brakowało groźnych strzałów na bramkę. Zawodnicy Sparty mieli problemy żeby dłużej utrzymać się przy piłce, Powiślak bez większych problemów odbierał ją rywalom. Pomimo sporej przewagi naszej drużyny do przerwy prowadziliśmy tylko jedną bramką.
Drugą część gry lepiej rozpoczęli zawodnicy Sparty, którzy dążyli do wyrównania wyniku meczu. Nie stworzyli groźnych podbramkowych sytuacji, to Powiślak podwyższył prowadzenie. W 65. minucie z prawej strony dośrodkowywał Artur Sułek, a akcję wykończył po raz kolejny Łukasz Giza. 5 minut później gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłki nie sięgnął obrońca Powiślaka, a futbolówkę w bramce umieścił zawodnik Sparty. Po tej sytuacji piłkarze z Rejowca Fabrycznego jeszcze odważniej ruszyli do przodu i w 77. minucie w meczu mieliśmy remis 2:2. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne piłkarz Sparty strzelił w poprzeczkę, ale dobitka była już skuteczna i Łukasz Kuśmierz musiał wyciągać piłkę z siatki. Powiślak nie poddawał się i walczył do końca o trzy punkty. W 83. minucie prawą stroną ruszył Maciej Pięta, dośrodkował do Łukasza Gizy, który wycofał piłkę Sławomirowi Radzikowskiemu, a ten wyprowadził gości na prowadzenie. Końcówka była pełna emocji. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Adam Mróz, ale pomimo gry w osłabieniu Powiślak dowiózł zwycięstwo do końca meczu. Zwycięstwo zasłużone bo to drużyna z Końskowoli lepiej zaprezentowała się w tym spotkaniu.