Logowanie
Login:  
Hasło:  
 
Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 07.03.2021 10:05:13
SPONSORZYPOWIŚLAK W IV LIDZE!
Liga

Ostatni mecz ligowy decydował o tym kto awansuje do IV ligi. Powiślak na wypełnionym stadionie w Końskowoli podejmował ostatnią drużynę ligi, Tajfun Ostrów Lubelski. Od pierwszych minut było widać komu bardziej zależy na zwycięstwie. Powiślak wyprowadzał akcje za akcją, ale brakowało skuteczności. Najlepszą okazję miał Sławomir Radzikowski, ale z kilku metrów nie trafił do pustej bramki w znakomitej sytuacji. Tajfun ograniczał się do gry z kontry, ale nie miał zbyt wiele okazji aby oddać strzał na bramkę. Powiślak pomimo kilku dobrych okazji w pierwszej części gry tylko bezbramkowo remisował.
W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Powiślak starał się, ale piłka jak zaczarowana nie mogła wpaść do bramki. Dobre okazje miał m.in. Damian Kopeć, Adrian Gawidziel oraz Przemysław Puszka ale brakowało zarówno skuteczności jak i szczęścia w polu karnym Tajfuna. Rywale oddali tylko jeden niecelny strzał na bramkę Łukasza Kuśmierza. Bardziej skupiali się na obronie, we własnym polu karnym grali niemal całą drużyną. W końcu w 88. minucie Powiślak przeprowadził akcję bramkową. Z prawej strony dośrodkowywał Sebastian Dziosa, a Przemysław Puszka strzałem głową umieścił piłkę w siatce na wagę awansu do IV ligi. W tym momencie cały stadion oszalał z radości. W ostatnich minutach wynik nie zmienił się i horror zakończył się happy endem. Powiślak odniósł historyczny awans do IV ligi.

Skład Powiślaka
Łukasz Kuśmierz - Maciej Pięta (78' Damian Wiśniosz), Adam Mróz, Tomasz Guz, Kamil Leszczyński - Jan Kuna, Rafał Banaszek, Adrian Gawidziel, Paweł Wolszczak (46' Arkadiusz Wróbel), Damian Kopeć (63' Sebastian Dziosa) - Sławomir Radzikowski (46' Przemysław Puszka)

23 czerwca 2013, 17:00 - Końskowola
Powiślak Końskowola - Tajfun Ostrów Lubelski 1:0 (0:0)
Przemysław Puszka 88

Sędziował Piotr Zych oraz Wojciech Kosior, Karol Szczółko

Zdjęcia z meczu

Mecze
Następny mecz | Poprzedni mecz

Mecz
towarzyski

07.03.2021, godz. 17:00
-:-
(-:-)
Powiślak
Końskowola
Sokół
Konopnica
Sparingi
13.02,
g. 15:00
POM-Iskra Piotrowice
2:1
21.02,
g. 18:15
Grom Różaniec
6:0
03.03,
g. 19:30
Proch Pionki
2:1
07.03,
g. 17:00
Sokół Konopnica
-:-
Zajrzyj
LZPN
90minut
Lubsport
Wspólnota Puławska
Wisła Puławy
Powiślak na Facebook'u