Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.10.2020 20:45:52

Piaski nie zasypały Powiślaka
LigaW ostatnim ligowym meczu rozgrywanym jesienią w Końskowoli Powiślak podejmował Piaskovię Piaski. Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy. W 4. minucie z lewej strony dośrodkowywał Damian Kopeć, a do piłki po interwencji bramkarza dopadł Sławomir Radzikowski, który umieścił ją w siatce wyprowadzając Powiślaka na prowadzenie. Gra w dalszej części spotkania była jednak wyrównana i toczyła się w środku pola. Groźniejsze okazję stworzył Powiślak, jednak bramkarz gości skutecznie interweniował przy strzałach w sytuacjach sam na sam Adriana Witka oraz Sławomira Radzikowskiego. Goście starali się dłużej utrzymywać piłkę ale nie przynosiło im to okazji do zdobycia bramek.
Druga część gry nie zmieniła sytuacji na boisku, najwięcej działo się na środku placu gry. Powiślak oddawał więcej strzałów na bramkę od rywali, niestety były one niecelne. W 68. minucie w zamieszaniu w polu karnym pod bramką Piaskovii piłka trafiła pod nogi Adriana Gawidziela, który pięknym lobem strzelił bramkę podwyższającą prowadzenie Powiślaka. Goście próbowali strzelić bramkę kontaktową ale często byli łapani w pułapkę ofsajdową. W 84. minucie po podaniu Adriana Gawidziela wynik na 3:0 ustalił Artur Sułek.
Powiślak w tym meczu stworzył więcej okazji strzeleckich i więcej ich wykorzystał odnosząc kolejne zwycięstwo. Przynajmniej do jutrzejszego meczu KS Dąbrowicy nasza drużyna jest liderem klasy okręgowej.