Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.10.2020 11:07:52

Powiślak nieskuteczny, derby nasze!
LigaMecz derbowy z Garbarnią Kurów rozpoczął się atakami naszej drużyny, ale brakowało dobrego strzału na bramkę. Pomimo kilku dobrych akcji to goście oddali pierwszy groźny strzał. Po kilkunastu minutach na placu gry panował tylko Powiślak. Bardzo dobre okazje do strzelenia bramek miał Sławomir Radzikowski oraz Kamil Kopeć, ale albo bramkarz popisywał się dobrymi interwencjami, albo w przypadku tego drugiego w sytuacji sam na sam, nasz napastnik strzelił lekko w golkipera z Kurowa. W pierwszej części gry Powiślak był zdecydowanie lepszy, miał kilka znakomitych okazji strzeleckich, ale brakowało skuteczności nawet w prostych sytuacjach.
Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Powiślak przeważał i marnował okazje bramkowe. Bardzo dobrą okazje miał ponownie Sławek Radzikowski po dośrodkowaniu oraz Damian Kopeć, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok bramki, kiedy wszyscy widzieli już piłkę w siatce. W 73 minucie kontuzję zgłosił Michał Bicki i nasz bramkarz musiał przedwcześnie opuścić boisko. Wprowadzony Damian Kołcz praktycznie nie miał okazji do interwencji do końca spotkania. Kiedy Garbarnia grała na czas chcąc utrzymać korzystny wynik padła rozstrzygająca bramka. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Damian Kopeć strzelił zwycięską bramkę dla naszej drużyny. Ostatecznie po dobrej grze i bardzo marnej skuteczności Powiślak pokonał kurowską Garbarnię 1:0.