Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 29.10.2020 14:18:51

Trzy bramki w sześć minut i niepotrzebna nerwówka w 2. połowie
Liga

W sobotnie popołudnie 15 sierpnia Powiślak Końskowola grał mecz wyjazdowy ze Startem 1944 Krasnystaw. Początek spotkania był dość wyrównany, lecz z biegiem czasu to nasz zespół zaczął przejmować inicjatywę. Mimo to gole zobaczyliśmy dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 39' po fatalnym błędzie obrońcy Startu Marcin Gil odebrał mu piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego wyprzedził i strzelił na pustą bramkę. Jak się chwile później okazało, końcówka meczu była o wiele ciekawsza. W 44' Przemysław Sobolewski dośrodkował z rzutu rożnego do Jakuba Prylińskiego, który umieścił głową futbolówkę w siatce. Minutę później piękną akcją wykazał się Powiślak. Jarosław Milcz podał do Artura Sułka, który z kolei zagrał do Sebastiana Wrzesińskiego, a ten podwyższył prowadzenie. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się wynikiem 0:3.

Po przerwie drużyna Kamila Witkowskiego jeszcze mocniej zaatakowała. Mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak nic z tego nie wynikło. W 70' Maciej Zagórski sprokurował rzut karny lecz chwile później go obronił. Niestety z dobitką Daniela Chariasza nie miał już szans. W 74' i 75' idealne okazje strzeleckie zmarnowali Jakub Pryliński i Marcin Gil. Po raz kolejny sprawdziło się przysłowie "niewykorzystane sytuacje się mszczą", gdyż minutę później straciliśmy bramkę i widniał wynik 2:3. Niepotrzebna nerwówka nie podcięła nam jednak skrzydeł. W 87' Pryliński zagrał do Damiana Bernata, a ten z lewej nogi pokonał golkipera gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Powiślaka 2:4.

"Rozegraliśmy dobre zawody. Szczególnie tkwi mi w pamięci gol na 0:3, kiedy to poklepaliśmy rywala, wszystko na jeden kontakt, taka mała tiki-taka. Prowadziliśmy do przerwy 0:3, a później popełniliśmy niepotrzebny błąd przy rzucie karnym i Start Krasnystaw nabrał wiatru w żagle. Następnie straciliśmy bramkę kontaktową i zrobiło się nerwowo. Powiem szczerze, że mecz układał się tak, że mógł paść wynik 0:7. Wykreowaliśmy sobie mnóstwo sytuacji. Ogólnie jestem zadowolony z chłopaków, bo zagrali bardzo dobre spotkanie i nawet ta bramka na 2:3 nie podcięła nam skrzydeł, tylko walczyliśmy dalej. Nie pękamy i karawana jedzie dalej" ~ Kamil Witkowski.

Skład Powiślaka
Maciej Zagórski - Jakub Nowak, Rafał Banaszek, Dominik Ptaszyński, Jakub Olszewski - Sebastian Wrzesiński, Przemysław Sobolewski (59' Krystian Kobus), Artur Sułek - Marcin Gil (87' Mateusz Murat), Jarosław Milcz (59' Damian Bernat), Jakub Pryliński.

15 sierpnia 2020, 17:00 - Krasnystaw, ul. Piłsudskiego 48
Start 1944 Krasnystaw - Powiślak Końskowola 2:4 (0:3)
Bramki: Daniel Chariasz 70′, Karol Kowalczyk 76′ – Marcin Gil 39′, Jakub Pryliński 44′, Sebastian Wrzesiński 45′, Damian Bernat 87′

Żółta kartka dla Powiślaka: Jarosław Milcz

Niewykorzystany rzut karny Startu: Daniel Chariasz 70′ (obrona bramkarza)

Sędziował: Łukasz Woliński (Lublin)