Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 25.10.2020 14:53:19

Niewykorzystane sytuacje się mszczą
Liga

W 15. kolejce IV ligi lubelskiej Powiślak mierzył się na terenie rywali z Włodawianką Włodawa. Spotkanie rozpoczęło się od strzału Michała Budzyńskiego, który obronił Jakub Zolech. Następnie w 7' i 8' swoich szans próbował Jakub Pryliński, jednak nieskutecznie. Cały czas atakowaliśmy i w 13' mogliśmy już prowadzić, lecz strzał Adriana Dudkowskiego odbił się od dwóch słupków i szczęśliwie wyleciał poza pole karne. Gospodarze również walczyli i starali się zdobyć bramkę, jednak dobrze radziła sobie nasza defensywa. Od 28' do 35' pięciokrotnie zagrażaliśmy rywalom, lecz nic z tego nie wynikło. Tuż przed końcem pierwszej połowy ewidentnie faulowany w polu karnym przeciwników był Jakub Pryliński. Arbiter ku zdziwieniu wszystkich odgwizdał jednak faul na korzyść Włodawianki. Do przerwy widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron obraz gry nieco się zmienił i więcej sytuacji bramkowych miała drużyna z Włodawy. Drugą odsłonę zaczął jednak w 47' Pryliński, który przy dobrej okazji źle trafił w piłkę. Dobijał jeszcze Damian Koprucha, lecz minimalnie niecelnie. W 56' sytuację sam na sam gospodarzy wybronił Zolech. Dwie minuty później po raz kolejny był zmuszony do interwencji. W 65' rywale dośrodkowali w nasze pole karne. Nasz bramkarz nie zdecydował się na wyjście, a Piotr Chodziutko uderzył z głowy i umieścił piłkę w siatce. Przegrywaliśmy i próbowaliśmy wyrównać, jednak w 85' Mateusz Łakomy zbyt lekko zagrał futbolówkę i przejęli ją przeciwnicy uderzając na bramkę i podwyższając prowadzenie. Niewykorzystane sytuacje z pierwszej połowy zemściły się i ostatecznie Powiślak Końskowola uległ Włodawiance Włodawa 2:0.

"Ciężko grało się w tym meczu, bo padał deszcz i boisko nie sprzyjało temu wszystkiemu. Mimo tego próbowaliśmy rozgrywać piłkę i budować swoje akcje. Włodawianka Włodawa nastawiła się na granie futbolówką do przodu i było to dość proste, ale jednak skuteczne. Trzeba też przyznać, że rywale byli dobrze zorganizowani i prezentowali się ambitnie oraz walecznie. Oczywiście swoim zawodnikom też nie mogę niczego zarzucić, ponieważ chcieli wygrać w tym spotkaniu i to było widać. Nie byliśmy gorszą drużyną, jednak taka jest piłka nożna i należy pogratulować przeciwnikom zwycięstwa. Mam jednak spory żal do sędziego za sytuację z 44. minuty, który nie podyktował dla nas rzutu karnego, a naprawdę nie dało się tego nie zrobić. Zostaliśmy skrzywdzeni tą decyzją, choć to nie jest wytłumaczenie, ale kto wie, jak potoczyłoby się dalej to starcie." - tak wypowiedział się trener Łukasz Giza.