Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.10.2020 11:00:45

Zabójcze kontrataki Lublinianki
Liga

Mecz przeciwko Lubliniance na Wieniawie przyniósł po raz kolejny wiele emocji. W 11' Damian Koprucha stracił piłkę w ofensywie co zapoczątkowało kontratak, po którym Jarosław Milcz wyszedł sam na sam z Jakubem Zolechem i umieścił futbolówkę w siatce. Po utracie bramki atakowaliśmy, jednak po raz kolejny popełniliśmy srogi błąd. W 18' miała miejsce bliźniacza sytuacja jak z przed kilku minut. Po kolejnym kontrataku napastnik z Lublina dostał prostopadłe podanie i w sytuacji jeden na jeden pokonał naszego bramkarza. Trzeci identyczny błąd miał miejsce trzynaście minut później, jednak tym razem zwycięsko wyszedł Zolech. Mimo tego po rzucie rożnym rywali Milcz uderzył z główki i widniał już wynik 3:0. Tak zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej połowie było widać dominację Powiślaka. W 53' Maciej Pięta stanął w sytuacji sam na sam z Maksymilianem Żuberem, lecz za długo zwlekał z uderzeniem i dogonił go obrońca. Minutę później bardzo dobrą interwencją wykazał się wspomniany Żuber, który nie jednokrotnie ratował swój zespół z opresji. W 70' Mateusz Łakomy otrzymał podanie w polu karnym rywali i oddał strzał, który zatrzepotał w siatce. Po golu coraz częściej atakowaliśmy, lecz nie udało nam się już zdobyć kolejnych bramek. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 3:1.

"Należy pogratulować Lubliniance zwycięstwa, która w pierwszej połowie doszczętnie wykorzystała nasze błędy. Zazwyczaj na to nie zganiam, ale tym razem tak było. Nie zagraliśmy słabego meczu, bo cały czas kreowaliśmy grę i mielimy sporo sytuacji, które mogły zakończyć się golami. Cieszy mnie to, że moi zawodnicy cały czas te akcje stwarzają, a przy tym są cierpliwi. To jest podstawa, bo jeżeli dalej będziemy szlifować grę w taki sposób, to będzie tylko lepiej. Szkoda oczywiście porażki, ponieważ uciekły nam punkty, lecz trzeba walczyć dalej." - skomentował trener Giza.