Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 21.10.2020 01:56:37

Zasłużone zwycięstwo rywali
Liga

W 27. kolejce IV ligi Powiślak podejmował na własnym boisku Lewart Lubartów. Goście już w pierwszej minucie oddali strzał, który obronił Michał Bicki. Spotkanie było wyrównane. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe. W 19' niebezpieczną akcję wyprowadzili rywale, która zakończyła się niecelnym uderzeniem. Pięć minut później zablokowany został strzał z główki Damiana Kopruchy. W 31' dobre zagranie do Mateusza Kamoli przeciął bramkarz Lewartu, który zażegnał niebezpieczeństwo. Niespełna dziesięć minut później Bicki swoim pewnym wyjściem nie pozwolił na utratę gola. Tuż przed końcem pierwszej połowy Wiktor Bogusz otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Oznaczało to grę w dziesięciu przez całą drugą połowę. Jak można było się spodziewać zespół Łukasza Mierzejewskiego dominował. W 58' goście zagrali w nasze pole karne, gdzie piłka trafiła do Łukasza Majdy, który wygrał pojedynek sam na sam z Bickim. Zaledwie trzy minuty później było już 0:2. Rywale dośrodkowali, a Artur Szkutnik zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki trafiając do siatki. W 78' Robert Kazubski starał się zdobyć bramkę kontaktową, lecz jego strzał zablokował obrońca. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Lewart wymienił kilka podań i oddał strzał z dystansu, który ustalił wynik meczu. Powiślak uległ Lewartowi Lubartów 0:3.

"Nie ma co ukrywać, Lewart Lubartów był zdecydowanie lepszą drużyną i zasłużenie wygrał. Spory wpływ na taki wynik pewnie miała czerwona kartka, którą dostaliśmy pod koniec pierwszej połowy, bo do przerwy nasza gra nie wyglądała źle. Nie pozwalaliśmy na wiele rywalom, ale potem nie daliśmy już rady. Nie zabrakło nam zaangażowania i to jedyny pozytyw. Szkoda takiego wyniku, ponieważ jest wysoki, choć trzeba przyznać, że trzecia bramka dla gości była bardzo ładna. Teraz już należy skupić się na trzech ostatnich meczach, które zostały nam do rozegrania." - tak po meczu wypowiedział się trener Łukasz Giza.