Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 31.10.2020 23:05:50

Falstart w Lublinie
Liga

Mecz z Lublinianką Lublin rozpoczął się wyrównanie. Do 15' akcja rozgrywała się w środku boiska, kiedy to przy wyprowadzaniu piłki Powiślakowi przydarzyła się strata i gospodarze ruszyli z kontrą. Jakub Baran wyszedł sam na sam z Maksymilianem Zolechem i zdobył bramkę na 1:0. Po utracie bramki Powiślak ruszył do ataku. Kolejno w 24', 32' i 39' uderzali Rafał Giziński, Patryk Grzegorczyk i Damian Koprucha, jednak górą z pojedynków wychodził Maksymilian Żuber. W 43' jeden z naszych zawodników został faulowany i sędzia podyktował rzut wolny z dość ostrego kąta. Do piłki podszedł Koprucha i uderzył po krótkim słupku dając wyrównanie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej części spotkania w dalszym ciągu atakowały oba zespoły. W 51' Damian Koprucha uderzał z dystansu i minimalnie piłka minęła poprzeczkę. Trzy minuty później Lublinianka dośrodkowywała z rzutu rożnego. Do futbolówki nie wyszedł Zolech, czego konsekwencją była bramka z głowki napastnika z Lublina. W dalszej części meczu okazje do wyrównania mieli m.in. Giziński czy Pięta, lecz obaj byli minimalnie niedokładni. W 80' strzał Adriana Rejmaka zaskoczył Zolecha i wpadł do siatki. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Maks Żuber niepewnie wyszedł do piłki co wykorzystał Valeriy Nickitchuk podając do Damiana Kopruchy, który zdobył gola na 3:2. Niestety nie udało nam się już wyrównać i mecz zakończył się porażką Powiślaka 3:2

"Trudno ocenić ten mecz, bo to było pierwsze spotkanie po długiej przerwie, tak więc wielka niewiadoma. Zwłaszcza dla nas, ponieważ w sparingach gra i wyniki wyglądały różnie. Z tego starcia, tak jak wielu obserwatorów podkreślało, powinniśmy wyciągnąć coś więcej. Prowadziliśmy grę i chcieliśmy atakować. O ile pierwszą bramkę Lublinianki, zdobytą po kontrze można zrozumieć, to drugą i trzecią troszkę mniej. Szkoda, gdyż był to mecz, w którym mogliśmy spokojnie osiągnąć coś więcej. Wypada jednak pogratulować rywalom, a my musimy mocno przepracować kolejny tydzień, ponieważ w następnej kolejce także czeka na nas kolejny mocny przeciwnik, czyli Tomasovia Tomaszów Lubelski." - skomentował Łukasz Giza.

Skład Powiślaka
Maksymilian Zolech - Sebastian Pyda, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Antoniak - Robert Kazubski (80 Oskar Leszczyński), Wiktor Bogusz (80 Mateusz Kamola), Adrian Dudkowski, Rafał Giziński, Maciej Pięta (84 Marcin Gil) - Valeriy Nickitchuk, Damian Koprucha.

23 marca 2019, 15:00 - Lublin
Lublinianka Lublin - Powiślak Końskowola 3:2 (1:1)
Bramki: Jakub Baran 15, Jakub Bednara 54, Adrian Rejmak 80 – Damian Koprucha 43, 89