Strona główna Klub Seniorzy Rezerwy Trampkarz C1 Młodzik D1 Orlik E2 Serwis Hosting zapewnia eHost.pl | 22.10.2020 19:13:15

"Wania" daje zwycięstwo
Liga

W drugiej kolejce IV ligi Powiślak zainaugurował sezon na własnym boisku. Naszym rywalem były rezerwy Górnika Łęczna. Goście przyjechali do nas zdeterminowani porażką z 1. kolejki kiedy to ulegli Kryształowi Werbkowice 0:2. Mecz rozpoczął się zdecydowanym przeważaniem Górnika, rywale mądrze rozgrywali piłkę i atakowali naszą bramkę. Jednak w 23 minucie meczu jeden z zawodników gości zagrał piłkę ręką a arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Grzegorz Fularski i pewnie wykonał jedenastkę. Powiślak wygrywał 1:0 co jednak nie zmieniało obrazu gry i już niecałe 10 minut później bo w 31 minucie bramkę wyrównującą zdobył Górnik. Po pierwszej połowie mieliśmy wynik 1:1. W przerwie trener Giza przeprowadził aż trzy zmiany co zmieniło grę Powiślaka. Od 75 minuty nasza drużyna zaczęła przeważać. W 83 minucie wprowadzony na boisko Mateusz Kłyk zagrał prostopadłym podaniem do Jakuba Wankiewicza, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Górnika i zdobył bramkę na 2:1. Dzięki tej ostatniej akcji Powiślak zwyciężył z Górnikiem II Łęczna 2:1. Jakub Wankiewicz znalazł się w jedenastce 2. kolejki IV ligi.